İZMİR KARŞIYAKA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka/Bahariye Mahallesi'nde zemin kat daire icradan satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925191
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : BAHARİYE MAH. / ALAYBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 84
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
25.03.2019 10:45
Satış Yeri
:
Karşiyaka Adliyesi Ek Binasi Vakif İş Hani 1717 Sok. No: 82/c Satiş Odasi Kat: 4 Karşiyaka /izmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARŞIYAKA 4. İCRA DAİRESİ
2018/18 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Bahariye Mah. 239 Ada, 76 Parselde kayıtlı, zemin kat, 1 nolu bağımsız bölümde kayıtlıdır. 1870 sok. No:38 zemin kat: d:1 bahariye mah. Karşıyaka/ İzmir adresindedir. Binanın bitişik nizam 5 katlı konut adasında bulunduğu, apartmanını granit zemin döşemeli, asansörlü, çelik kapılı, bina içerisinde doğalgaz olduğu, iç kapıların amerikan panel kapı olduğu, pencerelerin PVC özellikli olduğu, panjurlu, termosifonlu meskenin 2 oda+1 salon+1 antre +ebeveyn banyo ve 1 adet banyo ve balkon bulunduğu banyoda duşa kabin, hilton dolap, granit görünümlü lavabo tezgah, ıslak zeminler seramik mutfak anksatre fırın ve davlumbaz olduğu, granit görünümlü tezgah ve ahşap alt üst dolaplar, yerler seramik, küçük balkon antrenin seramik zeminli odaların taban zeminlerinin laminat parke döşemeli, kanalizasyon, elektrik, haberleşme, fiber hat, asansör, ortak kullanım alanları planında belirtilmiştir. Taşınmazın net kullanım alanı 68,40 m². Brüt kullanım alanı 84,00 m²'dir. Taşınmaz, İzmir ili, Karşıyaka ilçesinin mutena semtlerindendir.Taşınmazın sokağa ve şehir merkezinde oluşu, hastane, okul, ticaret merkezlerine toplu taşıt araçlarına, semt pazarına , metroya yakınlığı ile cazibe unsuru oluşu dikkat çekicidir. Bina 2.sınıf kalitede yeni yapı kapsamında değerlendirilebilir. Taşınmazın KDV'si %1 'dir. Kıymeti 340.000,00-TL'dir.
Kaydındaki şerhler : İnşaat 51 parsele 5.55 0.40+0.75/2=3,16 m² de tecavüz etmiştir ve aile konutu
şerhi vardır.
1. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : Karşiyaka Adliyesi Ek Binasi Vakif İş Hani 1717 Sok. No: 82/c Satiş Odasi Kat: 4 Karşiyaka /izmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.KDV oranın değişmesi veya yetkili makamlarca başka bir orandan yatırılmasına karar verilmesi halinde aradaki fark varsa cezaları ihale alıcısı tarafından yatırılacaktır. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- İşbu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı, tapuda adresi olmayanlar ve satış ilanı tebligatı bila tebliğ dönenler için İİK m 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına,

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR