KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kars Ortakapı Mahallesi'nde bahçeli kargir ev icradan satılıktır

KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200487
Şehir : Kars / Merkez
Semt-Mahalle : ORTAKAPI MAH. / KARS
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/66 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
Kars Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü İcra Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARS 1. İCRA DAİRESİ
2019/66 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kars İli, Merkez İlçesi Ortakapı Mahallesi 326 Ada, 111 Parsel sayılı taşınmaz tapu kaydında bahçeli kargir ev niteliğindedir. Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre ; taşınmaz üzerinde keşif tarihi itibariyle herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Komşu parsellerdeki yapılan bir kısmınıntaşınmaza tecavüzü vardır. Taşınmaz merkezi bir konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup, gerek belediye gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kentsel sit alanı içerisinde kalmakta olup, üzerinde tescilli yapı bulunduğundan yapılaşmayla ilgili bütün kararlar Kars Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından verilecektir. Koruma kurulu emsal kararları genelde taşınmaz üzerinde veya bitişiğinde bulunan tescilli yapıya göre vermektedir. Tapu kaydına göre taşınmaz aleyhine , 326 ada 8 nolu parsel lehine 29,50 m2 irtifak hakkı vardır. (15/06/1995 tarih ve 1343 yevmiye ile)
Yüzölçümü : 186,55 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 29/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Kars Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü İcra Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Açık arttırmaya katılmak isteyenlerin muhammen bedelin %20'si oranında nakit veya banka teminat mektubu vermeleri gerektiği, " İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince teminat banka hesabına yatırılması gerektiğinden, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR 650001500158007290516832 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/07/2020 Not: Covid-19 Salgını nedeniyle alınan tedbirler gereği satış sırasında maske ve sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde dikkat edilmesi gerekmektedir. Yine alınan tedbirler çerçevesinde teminat tutarlarının da yukarıda ilanda belirtilen iban nolu müdürlüğümüz hesabına dosya, ad-soyad ileada-parsel numarası belirtilerek yatırılmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR