KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kars/Merkez'de dubleks icradan satılıktır (çoklu satış)

KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963923
Şehir : Kars / Merkez
Semt-Mahalle : KARACAÖREN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 200
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : En Üst Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:15
Satış Yeri
:
KARS 1.İCRA DAİRESİ KALEMİ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARS
1. İCRA DAİRESİ
2017/3 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZ: Kars İli Merkez İlçesi Karacaören Mahallesi 1175 ada 11 parsel sayılı yer üzerinde bulunan bodrum + zemin + 4 normal katlı binanın 4. Katında bulunan 19 bağımsız bölüm numaralı dubleks dairedir. Taşınmazın bulunduğu bina 1-2 yaş arasındadır. Çatısı ahşap oturtma çatı, çatı örtüsü renkli galvanizli sacdır. Binanın ısınma sistemi doğalgaz kombidir. Bina asansörlüdür. Binanın bodrum katında kapalı otopark bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup gerek belediye gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanmaktadır. Söz konusu yer şehrin yapılaşmasının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Taşınmazlar civarında genelde çok katlı binalar bulunmaktadır. Ayrıca taşınmazın bulunduğu bina yeni Devlet Hastanesine yakın bir bölgede bulunmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine uzak olup ulaşım dolmuş ile sağlanabilmektedir. Tapu kaydında 1175 ada 11 parsel sayılı yerin alanı 1.615,97 m2 dir. 1175 ada 11 parsel sayılı yerin 1/1.000 ölçekli uygulama imar planında TAKSmaks: 0,35, KAKSmaks: 1,75 yapılaşma koşulu ile ayrık nizam beş kata müsait mesken bölgesinde kaldığı bildirilmiştir. Tapu kaydında dubleks mesken niteliğinde olup arsa payı oranı 15/220 dır. Bağımsız bölümün kat irtifakı işlemleri tamamlanmış olup mülkiyet işlemleri henüz yapılmamıştır. Keşif tarihi itibari ile içerisinde ikamet bulunmamaktadır.yaklaşık net alnı 200 m2 dir. Banyo ve tuvaletlerin yer ve duvar kaplamaları seramik, mutfak, koridorların, salon ve odaların döşeme kaplamaları laminat parke, salon, odalar ve koridorun duvar kaplaması saten alçı üzeri plastik boyadır.Bağımsız bölümün mutfak dolabı MDF LAM dan imal edilmiştir. Bağımsız bölümün iç kapıları panel kapı, dış kapısı çelik kapı, pencere doğramaları renkli PVC dir. Bağımsız bölümde MDF LAM dan imal edilmiş vestiyer de bulunmaktadır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
K.D.V. Oranı :% 18
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : KARS 1.İCRA DAİRESİ KALEMİ -
2 NO'LU TAŞINMAZ: Kars İli Merkez İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 306 ada 68 parsel sayılı yer üzerinde bulunan bodrum + zemin (asma katlı) + 4 normal kattan oluşan betonarme binanın 4. normal kat 33 numaralı bağımsız bölümüdür. Taşınmazın bulunduğu bina yaklaşık 3-5 yaş arasında olup binanın zemin katı iş yeri diğer tüm katları konut olarak kullanılmaktadır. Binanın dış cephe yalıtımı (mantolaması) yapılmıştır. Çatısı ahşap oturtma çatı, çatı örtüsü galvanizli sacdır. Binanın ısınma sistemi doğalgaz kombidir. Binada iki adet asansör bulunmaktadır. Binanın bodrum katında kapalı otoparkı, iş yerine ait depo, sığınak bulunmaktadır. Bina Turan ÇELEBİ Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Turan ÇELEBİ Caddesi Cumhuriyet Caddesi ve İnönü Caddesini birbirine bağlamaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın yakın çevresinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, Vilayetler Birliği Öğrenci Yurdu, Kars Valiliği bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup gerek belediye gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanmaktadır. Söz konusu yer şehrin yapılaşmasının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Taşınmaz civarında genelde çok katlı binalar bulunmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yakın olup ulaşım dolmuş veya yürüyerek sağlanabilmektedir. Tapu kaydında 306 ada 68 parsel sayılı yerin alanı 1.243,25 m2 dir. 306 ada 68 parsel sayılı yer bitişik nizam beş kata müsait mesken bölgesinde kalmaktadır. Binanın zemin katı ve asma katı Bellona Mobilya Mağazası tarafından kullanılmaktadır. Söz konusu bağımsız bölüm binanın 4. normal katında bulunmaktadır. Tapu kaydında dubleks mesken niteliğinde olup arsa payı oranı 3/120 dir. Bağımsız bölümün kat irtifakı işlemleri tamamlanmış olup mülkiyet işlemleri henüz yapılmamıştır.net kullanım alanı yaklaşık 118 m2 dir. Banyoların yer ve duvar kaplamaları, seramiktir. Diğer mahallerin duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, yer döşeme kaplamaları laminat parkedir.Bağımsız bölümün mutfak dolabı MDF LAM dan imal edilmiştir. Bağımsız bölümün iç kapıları panel kapı, dış kapısı çelik kapı, pencere doğramaları ahşap görünümlü renkli PVC dir.
Kıymeti : 140.000,00 TLKDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : KARS 1.İCRA DAİRESİ KALEMİ -
1/2
T.C. KARS 1. İCRA DAİRESİ 2017/3 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince NAKİT TEMİNATIN BANKA HESABINA YATIRILMASI GEREKTİĞİNDEN, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR650001500158007290516832 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi). veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR