KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kars/Cumhuriyet Mahallesi'nde 136 m2 daire icradan satılıktır

KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00930264
Şehir : Kars / Merkez
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KARS
: 136
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 18.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/111 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
KARS 1.İCRA DAİRESİ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARS
1. İCRA DAİRESİ
2018/111 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Kars İli Merkez İlçesi Cumhuriyet Mahallesi (Tapuda Bülbül) 310 ada 12 parsel sayılı yer üzerinde bulunan bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşan A Blok Nolu betonarme binanın zemin kat 4 numaralı bağımsız bölümüdür. Taşınmazın açık adresi Cumhuriyet Mah. Şehit Er Emin Polat Sokak Kayalar İnşaat Apt. A Blok No: 20A/4 Merkez/KARS tır. Taşınmazın bulunduğu bina yaklaşık 6-10 yaş arasında olup onaylı mimari projesine göre bodrum katta bir mesken ve otopark, diğer tüm katlarında mesken bulunmaktadır. Çatısı ahşap oturtma çatı, çatı örtüsü galvanizli sacdır. Binanın ısınma sistemi doğalgaz kombilidir. Bina asansörlüdür.Binanın bulunduğu parsel Şehit Er Emin Polat Sokak üzerindedir. Bağımsız bölüm güney ? doğu cephelidir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup gerek belediye gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanmaktadır. Söz konusu yer şehrin yapılaşmasının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Taşınmaz civarında genelde çok katlı binalar bulunmakta olup konut ve işyeri sayısı çoktur. Bahse konu taşınmaz, Salı Pazarı Caddesi üzerindedir. Bölgeye özel araçlar ile ulaşım sağlanmakla birlikte, toplu taşıma araçları ile ulaşım ise İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde işleyen dolmuş hattı ile sağlanmaktadır. Bölge olarak orta gelir grubuna sahip kesime hitap etmektedir. Tapu kaydında 310 ada 12 parsel sayılı yerin alanı 1.237,21 m2, bağımsız bölümün niteliği mesken olup arsa payı oranı 4000/123721 dir. Taşınmaz 1/1.000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam dört kata müsait konut bölgesinde kalmaktadır. Binanın 08.06.2015 tarihli 65 numara ile yapı ruhsatı mevcuttur. Bağımsız bölümün kat irtifakı işlemleri tamamlanmış, mülkiye işlemleri henüz yapılmamıştır. net kullanım alanı yaklaşık 136 m2 dir. Meskende kuru hacim zeminlerin kaplaması laminant parke kaplı olup, duvarlar saten alçı sıva üzeri iç cephe boyalı ve desenli kaplamadır. Tavanlar tavan boyalı olup, sıva yapılıdır. Islak hacim zeminlerin kaplaması ve antre zemini seramik kaplı olup banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Meskenin dış kapısı çelik kapı olup, iç kapıları Amerikan panel kapıdır.

Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : KARS 1.İCRA DAİRESİ KALEMİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince NAKİT TEMİNATIN BANKA HESABINA YATIRILMASI GEREKTİĞİNDEN, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR650001500158007290516832 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi). veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR