KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kars Bahçelievler'de arsalı ev icradan satılıktır

KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01085657
Şehir : Kars / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / KARS
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 17.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2859 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kars 1. İcra Müdürlüğü İcra Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARS
1. İCRA DAİRESİ
2019/2859 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kars İli, Merkez Bahçelievler Mahallesi 1624 Ada, 1 Parsel sayılı taşınmaz tapu kaydında arsa vasfındadır. Dosyada mevcut 19/09/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz üzerinde tek katlı konut olarak inşa edilmiş yapı bulunmaktadır. Yapı betonarme tarzda inşa edilmiş, çatısı ahşap oturtma , çatı örtüsü galvanizli oluklu saç, dış cephesi mantolamalı, pencere doğramaları pvc, dış kapısı çeliktir. Bin ayaklaşık 4-5 yıl önce inşa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup, gerek belediye, gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanmaktadır. Söz konusu yer şehir yapılaşmasının orta yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Taşınmaz civarında genelde tek veya birkaç katlı konutlar bulunmaktadır. Taşınmazın açık adresi Bahçelievler Mahallesi Şehit Polis Bülent Kıranşal Caddesi no: 34 Merkez/KARS'dır. Bölge şehir merkezine uzak olup, ulaşım özel veya toplu taşıma ile sağlanmaktadır. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında önündeki ihdas alanı ile tevhit edilmek şartı ile ayrık nizam beş kata kadar müsait konut bölgesinde kalmaktadır.
Yüzölçümü : 401,98 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz kaydında " Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketlerinin taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemeyeceklerdir."beyanı bulunmakdadır.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kars 1. İcra Müdürlüğü İcra Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Açık arttırmaya katılmak isteyenlerin muhammen bedelin %20'si oranında nakit veya banka teminat mektubu vermeleri gerektiği, " İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince TEMİNAT BANKA HESABINA YATIRILMASI GEREKTİĞİNDEN, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR 650001500158007290516832 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2859 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR