ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karpuzlu/Tekeler'de 3+1 avlulu kargir ev icradan satılıktır

ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121337
Şehir : Aydın / Karpuzlu
Semt-Mahalle : TEKELER MAH. / KARPUZLU
Oda Sayısı : 3+1
: 502
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİNE MADRAN 28.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/451 TLMT
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇİNE
İCRA DAİRESİ

2019/451 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili, Karpuzlu ilçesi, Tekeler Mahallesi, Tilkikapan Mevkii, 4320 Parsel sayılı, 502,00 m2 yüzölçümlü, avlulu kargir ev vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz iki katlı betonarme 230 m2 bina bodrum katı önü ve yanı açık ve kalorifer kazının bulunduğu depo yeri olarak kullanılan kısım vardır. Zemin katın içi dışı sıvalı boyalı ev 3 oda 1 salon pencereler ve kapılar demir korkuluklu dış doğramalar plastik iç doğramalar ahşaptır. Bina yeni yapılmış ve bakımlıdır. Kapı numarası 216'dır.

Adresi : Tekeler Mahallesi No:216 Karpuzlu / AYDIN

Yüzölçümü : 502,00 m2

İmar Durumu : İmar planı yapılmamıştır.

Kıymeti : 170.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Beyan: 3402 sayılı kanunun 2.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.

1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/451 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR