GÖKÇEBEY İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kargir Nitelikli Apartman ve Bahçesinin 1/4 Hissesi İcradan Satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00700850
Şehir : Zonguldak / Gökçebey
: 636
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ADIM 15.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/141 Talimat
Muhammen Bedeli
:
57091 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
Gökçebey Adliyesi (Hükümet konağı), İcra Müdürlüğü kalemi, Gökçebey/Zonguldak

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖKÇEBEY
İCRA DAİRESİ
2014/141 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Zonguldak İl, Gökçebey İlçe, Zonguldak ili, Gökçebey ilçesi, Çarşı içi mahallesi, Dede Çayı mevkii, 16 cilt, 1501 sayfa, 1465 parsel, 636,18 m2 yüzölçümlü, ana taş. nitelik: Dört katlı altında dükkanı bulunan kargir apartman ve bahçe'nin 1/4 HİSSESİ.
Taşınmazın Hali Hazır Durumu : Taşınmazın dosyamızda mevcut bulunan ve bilirkişi tarafından verilen kıymet takdiri raporunda hali hazır durumu hakkında; "Taşınmaz üzerinde davaya konu metonarme karkas sistemde inşaa edilmiş 4 katlı bina ile hemen arkasında yine 4 katlı bina ve 4 adet tek katlı olarak yapılmış olan kömürlükler bulunmaktadır. Dava konusu 4 katlı bina çevresinde çok katlı mesken ve iş yeri nitelikli binalar bulunmaktadır. Bina hemen yol kenarındadır. Cephe boyası dökülmü, çatı örtüsü kiremit, pencere doğramaları PVC dir. Zemin katta çay ocağı ve bakkal dükkanı olarak işletilen iki adet iş yeri, zemin üstünde mesken nitelikli 3 katbulunmaktadır. Sağ ve sol yan cepheler bitişik olap yola bakan ön cephede zemin üstü katlarda 0.80 m. Çıkma bulunmaktadır. Bina 45 yaş grubundadır. Zemin kat işyerleri giriş cephesi alüminyum çerçeve ve kapı, döşeme kaplaması 20x20 karo seramik, duvarlar plastik boya, tavan kartonpiyerli spotlu alçı davandır. Kullanım alanı 110.70 m2 dir. Zemin üstündeki 1. Mesken katı ön cephesinde 0.80 m. Çıkma alanı oda olarak kapalı alandır, üstteki 2 ve 3. Katlar çıkma alanları açık balkondur. Meskenlerde üç oda, salon, mutfak, banyo-tuvalet bölümleri bulunmaktadır. Döşeme kaplamaları tahta ve seramiktir. 1. Kat ısınma sistemi doğalgaz, diğer katlarda ise katı yakıt-sobadır. 1 ve 2. Kattaki meskenlerde oturulmakta olup, 3. Kat boş durumdadır. Bina görüntü olarak oldukça yıpranmış olup, tadilat gerekmektedir. Meskenin katları kullanım alanı 118.70 m2 dir. " denilmektedir.
Yüzölçümü : 636,18 m2
Arsa Payı : 1/4 HİSSESİ.
İmar Durumu : Satış dosyasında mevcut, Gökçebey Belediyesi İmar İşleri'nin 10/11/2017 tarih ve61668062-338 sayılı imar durumu yazısında; " Söz konusu 1465 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 6 katlı ticari + konut sahasında kalmaktadır. Söz konusu parselde bulunan taşınmaza ait Belediyemiz kayıtlarında inşaat ruhsatı bulunmamaktadır. " denilmektedir.
Kıymeti : 57.091,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gökçebey Adliyesi (Hükümet konağı), İcra Müdürlüğü kalemi, Gökçebey/Zonguldak
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/141 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.10/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR