KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karatay İlçesi'ndeki daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890348
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : BÜYÜK SİNAN MAH. / ERENLER
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/271 TLMT
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2018 15:25
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 15:25
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/271 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Büyüksinan Mahallesi 15883 Ada, 1 Parsel,4 Nolu Bağımsız Bölüm Betonarme 5 Katlı Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmazda Birinci kat 4 nolu bağımsız projesindeki yeri belirlenerek Büyük Sinan Mah. Esvapcı Sokak Şenay Kent Sitesi No:2/4 deki 1294,00 m² arsa üzerinde 865/ 12940 m² =85,50 m²Mesken yapılmış 5 katlı sitede: tapunun 43 cilt, 4258 sayfasında BORÇLU adına TAM hisse ile kayıtlıdır.Taşınmazdaki mevcut bina Şenay Kent sitesi 1. katta doğu kuzey cephesinde bulunan mesken, her katta 4 daire olarak yapılmış her daire 2 cepheli 19 daire bulunmaktadır. Bahçe girişi demir doğrama ferforje kapı ile verilmiştir. Bina çevre duvarı beton duvar olarak çekilmiş,yan bahçesi otopark için taş parke ile kaplanmıştır. Ana girişi demir doğrama ferforje kapı, bina cephesi cam mozaik kaplamadır. Binada ısı yalıtımı yoktur.Bina içi giriş duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, merdiven evi ve koridorları duvar ve tavan saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Merdivenleri ve duvarı 1mt mermer kaplı, korkulukları alüminyum doğramadır. Binada asansör bulunmakta ve duvarı mermer kaplıdır.Taşınmazın iç kapı No: 4 kapı numaralı 4 bağımsız bölümden resimler alınıp inceleme yapılmıştır. Taşınmaz 130 m² net ve 156 m² brüt kullanım alanına sahiptir. Sitedeki dairelerin projeleri zemin katta 3 daire ve üst katlar 4 daire 3+1 ve 2 balkondan oluşmaktadır.Dairenin antrede vestiyeri, lavabosunda Hilton tipi lavabosu, banyoda klozet ve Hilton lavabosu, mutfakta alt ve üst dolapları ile tezgâh granit, tezgâh arası fayans kaplıdır. Antre, lavabo, wc, banyo ve balkon tabanları seramik kaplı, Banyo, lavabo, wc duvarları tam boy seramik kaplı,lavabo, wc, banyo tavanı asma tavandır. Daire içi duvar ve tavanlar saten alçı üzeri plastik boyalı, kartonpiyer ve perde bandı bulunmaktadır.Kapıları vernikli ahşap doğrama kapı, pencereleri vernikli ahşap pencere camları ısıcam, denizlikleri mermerdir.
Daire Müstakil Kombi Kaloriferli panel Peteklidir.
Bina 10 yıllık bir yapı olup kat mülkiyetine geçilmiştir.
Adresi : Büyük Sinan Mah. Esvapcı Sokak Şenay Kent Sitesi No:2/4De, Karatay / Konya
Yüzölçümü : 130 m2 (NET)
Arsa Payı : 865/12940
İmar Durumu : İnşaat tarzı Mesken Sahasında 13 x 30mt ebatlı blok Mesken Sahasınaisabet ettiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 17/12/2018 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/271 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR