KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karatay Erenler Mahallesi'nde 94 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112633
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MERAM 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13407 Esas
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad. Adliye BinasıB Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ


2018/13407 ESAS


İ.İ.K. 133. MADDESİNE GÖRE TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Karatay İlçe, 19552 Ada, 7 Parsel, ERENLER Mahalle/Köy, Blok/Kat/Giriş-B.B.No:-/2/- (Bağ.Böl.No:6) Nolu Bağımsız Bölüm Keşfe konu taşınmaza evsahibi eşliğinde girildi. Taşınmaz doğu, batı, kuzey cepheli olmak üzere üç cepheli,bodrum+zemin+5 katlı binanın, ikinci katında 6 nolu bağımsız bölüm numaralıdır. 3 oda, 1 salon, mutfak, wc, lavabo, banyo, antre, hol ve 2 balkondan oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı olup, girişte vestiyer vardır. İç kapılar lamine kapı, pencereler ise pwc doğramadır. Mutfak, antre, hol ve ıslak mekanların tabanları seramik olup, odalar ve salonun tabanları ise ahşap parkedir Mutfakta tezgah arası dahil iç duvar yüzeyleri fayans, mutfak tezgahı granit olup, mutfak alt-üst dolapları mevcuttur. Islak mekanların duvarları tamamen fayanstır. Tüm odalar, mutfak, ıslak mekânlar, hol ve antrenin tavanları sıva üzeri boyadır. Tüm tavan kenarlarında dekoratif kartonpiyer mevcuttur. Taşınmazın ısınma sistemi kişisel kombi, petekleri ise panel radyatör olup, binada asansör bulunmaktadır. Projede 2 adet balkon toplam 27,65 m2 dir.
Binanın dış cephesi harç sıvalı ve akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar ile apartman tabanı mermer olup, merdivenlerde alüminyum doğrama korkulukları vardır. Taşınmaz efsun sokağa cephelidir. Komşu binalarla arasında bahçe düzenlemesi tam olarak yapılmamıştır. Elektrik ve su tesisatı bulunan doğalgazlı bir dairedir.Yapılan ölçümler ve hesaplara göre dairenin brüt inşaat alanı 135,00 m2, net kullanım alanı (süpürülebilir alan)94 ,83 m2'dir.
Borç konusu meskenin bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar devam etmektedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım toplu taşıma araçları olanminibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.
Adresi : Ulubatlı Hasan Mah. Burhaniye Sok. No:29/6 Merkez / KONYA
Yüzölçümü : 1.050,00 m2
Arsa Payı : 57/1026
İmar Durumu : Keşfe konu taşınmazın yapılı bulunduğu 19552 ada 7 parsel imar planında mesken sahasına isabet etmektedir.T.A.K.S=0.30 veK.A.K.S=2.00 H=18.00olarak belirtilmiştir.Borç konusu bağımsız bölümün bulunduğu binanın 2012 yılı 430-160 ruhsat numarasıyla ruhsatlı olduğu anlaşılmıştır.Parsel imar parseli konumundadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
Satış Günü : 07/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad. Adliye BinasıB Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanın yirmi gün öncesinden , artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanh alacaklılar varsa alacaklar» toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhaleye ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine neden olan kişi nakit teminat ile katılabilir ve bu kişinin katılarak ve en çok pey sürmesi halinde bu kişiye ihale peşin parayla yapılır.Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisinde ihaleden kaynaklanan D.V.,K.DV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde ihale kararı kaldırılır. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatılmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK 133.Maddesi uyarınca, Bu artırma ilgililere tebliğ edilmeyip yalnızca satıştan en az yedi gün önce yapılacak ilanla yetinirilir. Bu artırmada, teklifin I29,uncu maddedeki hükümlere uyması şartıyla taşınmaz ençok artırana ihale olunur. Bu nedenle tebligat yapılmasına yer olmaz. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, Ayrıca İhalenin feshine sebep olan ihale alıcısına iştirakinde kendisine ihalenin peşin para ile yapılmasına,
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13407sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR