KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karasu'da 47 m2 daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911019
Şehir : Sakarya / Karasu
Oda Sayısı : 2+1
: 47
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/775 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karasu Belediyesi Mezat Salonu Karasu/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU İCRA DAİRESİ
2017/775 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya Karasu ilçesi Aşağı Aziziye mah. Yalıboyu Mevkii, 429 Ada, 496 Parsel, C Blok, Zemin Kat, 6 nolu meskenin tamamı;kat irtifak tapulu, yaklaşık 2 yıllık, kiremit çatılı, sıvalı boyalı, etrafı çevrili site içerisinde 23 daire bulunan C Blokta giriş katta sağda bahçeye bakan kısımda kuzeydoğu cephesinde bulunan mesken daire, 47,00 m² kullanım alanına sahip, 2 oda, açık mutfak salon, hol, banyo ve tuvalet ile salona açılan teras balkon bulunmakta, alçı sıvalı boyalı, mesken giriş kapısı çelik kapı,pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler laminat parke, salon yer döşeme beton, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.Taşınmaz meskun mahal içinde, denize yürüme mesafesinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı güneyinde Ankara caddesine (Karasu-Kocaali karayolu) cepheli, kuzeydoğusunda Aziziye Sahil Cami, doğusunda Karasu Devlet Hastanesi ve kuzeyinde Karadeniz sahiline 650 metre mesafededir.
Adresi : Aşağı Aziziye mah. Ankara Caddesi Atlas İnşaat sitesi C Blok giriş kat No:6 Karasu/SAKARYA
Yüzölçümü : 3.549,62 m2
Arsa Payı : 63/4487
İmar Durumu : Uygulama imar planında “Konut Alanında” kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20 yapı hükümlerine tabidir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı banka lehine İpotek şerhi ve diğer haciz alacaklıları şerhi
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karasu Belediyesi Mezat Salonu Karasu/SAKARYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/775 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR