KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karasu/Yeni'de 74 m2 çatı piyesli mesken icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940605
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 2+1
: 74
Bina Yaşı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/861 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu/Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU İCRA DAİRESİ
2017/861 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz; Sakarya Karasu Yenimahalle, 1269 Ada, 1 Parsel, C Blok, İki+Çatı Kat, 17 nolu bağımsız bölümde kayıtlı Çatı Piyesli Mesken nitelikli taşınmaz,arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı olup, kat irtifak tapulu, yaklaşık 4 yıllık, kiremit çatılı, sıvalı boyalı, 6 bloktan oluşan sığınak, yüzme havuzu, spor salonu, çocuk oyun parkı, kafeterya ve sosyal tesisi bulunan bahçe düzeni yapılmış etrafı çevrili güvenlikli site içerisinde orta kısımda C Blokta toplam 20 daire bulunan 3 katlı betonarme binanın güney cephesinde ortada bahçe ve havuza bakan kısımda 3. katta bulunan çatı katıda olan dubleks mesken daire, kapısı kapalı olduğundan mimarı projesinde yapılan incelemede 74,00m² kullanım alanına sahip, giriş katta açık mutfak salon ve şömineli balkon ile içten merdivenli çatı katında 2 oda, banyo tuvalet ve teras balkon olduğu tespit edilmiş olup,pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.Taşınmaz meskun mahal içinde, denize yakın, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta,kuşbakışı olarak batısında Sakarya nehrine 200 metre, güneyinde Karasu-Kaynarca karayolun 250 metre, kuzeyinde Karadeniz sahiline 800 metre ve doğusunda çarşı merkezine 4 km mesafededir. Taşınmaz içerisine girilemediğinden Proje dışında varsa eklenti veya başkaca yıpranma vb. Şeyler var ise bilinmemektedir.
Adresi : Yeni mahalle 34. Sokak No:20 Filizfidanoğlu Nehirkent Sitesi C Blok 17 nolu bağımsız bölüm Karasu/Sakarya
Yüzölçümü : 6.576,53 m2
Arsa Payı : 74/9004
İmar Durumu : Konut Alanında” kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20 yapı hükümlerine tabidir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu/Sakarya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/861 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR