ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karapürçek Mahallesi'nde icradan satılıktır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925562
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/19802 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
21.03.2019 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2017/19802 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 22594 Ada, 1 Parsel, KARAPÜRÇEK Mahalle/Köy, 36 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı istenen gayrimenkulün bulunduğu ana taşınmazın özellikleri;Site (A ve B) 2 bloktan oluşmaktadır. Borçluya ait bağımsız bölüm B. Blokta bulunmaktadır. B. Blok ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup 2 bodrum+zemin+8 normal kat olmak üzere toplam 11 katlıdır.B Blokta katta 4 daire olmak üzere toplam 39 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Dış cepheleri mantolama üzeri mineral sıvalı ve boyalıdır.Blok girişi 483.caddeden olup, 1.bodrum kattan sağlanmaktadır.Blok giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Blok Merdiven ve kat hollerinde döşemeler ve duvarlar 1,20 m yüksekliğe kadar mermer kaplı, üst kısımları plastik boyalıdır.Blokta 2 adet asansör bulunmaktadır.Yaklaşık 15 yaşında yapı olduğu tespit edilmiştir.Bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Satışı istenen gayrimenkulün özellikleri; 8. kat 36 numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmaktadır. Bina girişine göre sağ yan ve arka cephelidir.Fiili durumda antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır.Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencere doğramaları ahşap ve ısı camlıdır. Antre ve hol zeminleri seramik kaplı, duvarları ve alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Salon ve odaların döşemeleri seramik kaplı, duvarları ve alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Mutfak zemini döşemesi ve duvarları seramik kaplı, tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde laminant kapaklı dolaplar mevcuttur. Balkonu mutfağa katılmıştır.Banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. İçerisinde ayaklı lavabo, klozet ve duş bataryası bulunmaktadır.Ebeveyn Banyosu; zemini ve duvarları seramik kaplıdır. İçerisinde lavabo ve duş bataryası bulunmaktadır.Balkonlar; Zeminleri seramik olup, Mutfak balkonu kapatılarak mutfağa katılmıştır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, hela taşlı, ön kısmı lavaboludur. Isınma kombili sistem kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 127,00 m² olarak ölçülmüştür. (Toplam balkon alanı 12 m2dir.)
Adresi : Karapürçek mah. 483. Cad. Önder Apt. B.Blok, no :27/36 Altındağ Ankara
Yüzölçümü : 5.500 m2
Arsa Payı : 76/5500
İmar Durumu : Var.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Belediye Gelirlerine göre kısıtlıdır şerhi mevcut, T.Vakıflar Bankası Lehine İpotek Şerhi mevcut (30/11/2018 tarihi itibariyle ipotek bedeli 159.000 TL)
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 21/03/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19802 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR