ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karapürçek Mahallesi'nde 112 m² mesken icradan satılıktır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891074
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/20048 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2017/20048 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 22702 Ada, 3 Parsel, KARAPÜRÇEK Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı istenen taşınmazın üzerinde bulunan ana taşınmaz 1.100,00 m2 arsa üzerinde, betonarme yapı tarzında, 3B yapı sınıfında, 1 bodrum + zemin + 3 normal kat, 18 mesken olarak inşa edilmiştir. Bodrum katında; sığınak, su deposu, su sayaç yeri, hidrofor odası, enerji odası, kapıcı dairesi, 2 mesken, zemin katından 3.normal katına kadar her katta 4 er mesken bulunmaktadır. Bina girişi zemin katından doğu yönünden sağlanmaktadır. 334.sokaktan binaya bakıldığında ön taraftan girilmektedir.Bina önünde ön bahçe ve açık otopark bulunmakta olup, bahçe zemini çim, çevresi demir parmaklık ile çevrilidir. Bahçe içinde herhangi bir fidan, çalı ve ağaç bulunmamaktadır. Cadde ile bina girişi arasında kalan kısım kiremit rengi yer karosu döşelidir. Bina giriş kapısı demir çerçeveli camlıdır. Bina girişinde sesli diafon sistemi mevcut olup bina girişi sesli diafon sistemi ile açılmaktadır. Bina dahilinde kamera sistemi bulunmamaktadır.Dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Bina ön cephesi kısmen söve kaplıdır. Bina giriş holü, merdiven rıht ve basamakları zemini mermer, duvarları 1.20m yüksekliğinde mermer plak, üst tarafı saten boya, tavanı alçı üzeri tavan boyasıdır. Merdiven korkuluk ve küpeşteleri demir profil doğramadır. Bina çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
Ana taşınmazda asansör ve açık otopark bulunmaktadır. Açık otopark 7 araç kapasitelidir.Satışı istenen meskenin özellikleri; Mesken nitelikli 13 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmazda 2.normal katta, bina girişine göre sağ ön konumda yer almaktadır. Kuzey ve doğu cephelidir. Mahallinde yapılan ölçümlere göre; yaklaşık 112 m2 net kullanım alanlı, salon, 3 oda, banyo, duş, mutfak, wc, antre ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı, çelik kasalı, ahşap kanatlı, iç mekan kapı kasa ve kanatları Amerikan Panel ve pencereleri PVC doğramadır. Antre zemini seramik, duvarları saten boyalı, tavanı alçı üzeri saten boyalıdır.Salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları saten boyalı, tavanları alçı üzeri saten boyalıdır.Mutfak zemini seramik duvarları saten boyalı, tavanı alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfakta laminat kapaklı dolaplar ve mermerit tezgah bulunmaktadır. Wc zemini seramik duvarları fayans kaplamadır. Banyoda duşakabin ve ayaklı lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramik olup korkulukları parapet üstü ferforje doğramadır. Salon, odalar, mutfak, wc ve banyo normal ampul aydınlatmalıdır.Isıtma sitemi doğalgaz kombi sistemi olup, kombi ve petekleri takılıdır.Taşınmaz mahallinde mülk sahibi Sultan DİNÇ tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.Bağımsız Bölümün Onaylı Mimari Projesinde 125 m² brüt alanlı, mahallinde 112m² net kullanımlı olup, Belediye Rayiç Belgesinde 151,03m2 toplam alan olarak kayıtlıdır.
Adresi : Karapürçek Mah. 334. Sok. Bina No :25 Kat 2 No 13Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 1.100 m2
Arsa Payı : 64/1100
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYADA MEVCUT
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 17/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20048 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR