KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karamürsel'de 3+1 daire icradan satılıktır

KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996259
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/384 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ
2018/384 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçesi, Çamiatik Mah., 252 Ada, 10 Parsel,25 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmaz tapuya; Camiatik mah.252 ada (10) nolu parsel,4. kat (25) Nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.Tapudaki vasfı Meskendir.Arsa payı:20/718 dir.Ana taşınmazın niteliği "On Konutlu Otuz Altı Daireli Kargir Apartman"dır.Arsanın alanı:368,85 m2?dir.
Taşınmazın Mevcut Durumu;
Satış konusu taşınmaz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karamürsel Belediyesinin imar planı sınırları içindedir. Meskenin içinde bulunduğu bina toplam 10 katlıdır. Her katta 4 daire vardır. Taşınmaz D130 karayolunun kuzeyinde olup, bu yola cephelidir. İlçe merkezindedir. Çarşıya,bankalara,okula,denize ve hükümet binasına yakındır.Ulaşım sorunu yoktur. Mimari projeyi emsal alarak iç mahaller hakkında fikir sahibi olunmuş olupiç mahaller için standart daire özellikleri yazılmıştır.
Satış konusu taşınmaz 3+1(3 oda,1 salon) olarak yapılmıştır.Mutfak,koridor,antre, banyo ve wc dairenin diğer iç mahallerini teşkil etmektedir.Dairenin tüm duvar ve tavanları sıvalı ve boyalıdır.Dairenin kapıları ahşap olup,pencere doğramaları pvc dir. Binanın ruhsat tarihi 19.03.1986 dır.Mimari projeye göre Dairenin net alanı 75,00 m2 olup,brüt alanı 90,00 m2'dir.
Taşınmazın İmar Durumu:
"Bitişik Nizam(B-5), beş katlı olup 'Ticari Alanda' kalmaktadır."
Taşınmazın Adresi:4 Temmuz mah.Amiral cad.Özlem apt.no:78/25-Karamürsel
Yüzölçümü : Net:75 m2 - Brüt :90,00m2
Arsa Payı : 20/718
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.İİK 9.maddesi uyarınca, ayrıca piyasada sahte para olayının artması nedeniyle, TEMİNAT BEDELİ NAKİT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR. İhaleye katılmak isteyenlerin, teminat bedelini eksiksiz olarak TR110001500158007290497628 nolu icra banka hesabına (Alıcı : Karamürsel İcra Dairesi) yatırarak dekontunu ibraz etmeleri gerekir. Daire dışında yapılan ihalelerde, POS cihazının daire dışına çıkarılamaması nedeniyle teminatların POS cihazından geçirilme imkanı bulunmamaktadır. Teminat bedelinin, ihale anında müdürlüğümüz hesabında eksiksiz olarak bulunması hususundaki tüm sorumluluk ihale katılımcısına aittir. Teminatın iadesi gerektiği hallerde teminat yatıran kişiden IBAN numarasını gösterir imzalı dilekçe alınacaktır. Bu durumda, teminatlar İİK Yönetmeliği ve iş yoğunluğunun elverdiği ölçülerde 3 iş günü içinde iade edilecektir. İhaleye katılmak isteyenlerin kimlik fotokopisi (varsa vekaletnamenin okunaklı örneğini)
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/384 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR