KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karamürsel/Kayacık'ta 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01124142
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM YAKA KOCAELİ 31.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/527 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
386,750 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ
2014/527 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 448 Ada, 335 Parsel, KAYACIK Mahalle/Köy, küçükdere Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm 209 cadde E blok No/6 kat 3 + çatı dubleks mesken niteliğindeki taşınmaz ayrık yapı nizamında (A-4) ,dört (4) katlı yapı sahası olarak belirlenmiştir. Taşınmaz üzerine yapılacak binanın taban alanı kat sayısı (TAKS ) 0,25 , katlar alanı kat sayısı (KAKS ) 1,00 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz üzerinde Karamürsel belediyesinin 2014 yılında ruhsat alınarak yapılan betonarme binalar bulunmaktadır.Taşınmaz imar parseli konumundadır. Taşınmazın etrafındaki yapılaşmalar tamamlanmış durumdadır.Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, elektrik ,doğal gaz gibi hizmetlerden faydalanmakta olup, taşınmaz üzerine beş blok inşa edilerek site olarak kullanılmakta ve parsel sınırlarına bahçe duvarlar yapılarak bahçe düzenlemesi yapılmış, taşınmazın etrafındaki yollar asfalt kaplama yapılmış durumdadır. Taşınmazın ilçe merkezinde olması, bölgenin konut amaçlı kullanıma tercih edilmesi, Kocaeli, Yalova, Bursa, İstanbul gibi yerleşim alınlarına ulaşımın kolay olması, okul ve caminin yakınında olması, taşınmaza ulaşımı sağlayan yolların asfalt olması, İzmit körfez geçişini sağlayan köprünün ve yollarının tamamlanmış olması taşınmazın değerinin artmasına etken olmaktadır.Taşınmazın yeri, konumu imar planındaki durumu, taşınmaz değerini arttıran faktörlerdendir. Betonarme binanın üçüncü normal kat+çatı katında bulunan tespite konu sekiz numaralı dubleks mesken niteliğindeki bağımsız bölüm binanın kuzey güney - doğu cephelerine açık olup ,3.normal katında salon, ebeveyn yatak odası ve banyosu, yatak odası, mutfak , banyo tuvalet , giriş holü , koridor , iki balkon ve çatı katına çıkışı sağlayan merdiven bölümü, çatı katında üç oda ve banyo + tuvalet bölümü bulunmaktadır. Salon ve odaların yer döşemeleri laminant parke, diğer bölümlerin yer döşemeleri seramik kaplanmış durumdadır. Banyolarda duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Bağımsız bölümün bulunduğu bina asansörlü olup, binada ve bağımsız bölümlerde doğalgaz mevcuttur. Taşınmazın bugünkü değeri 386.750,55 tl dir.
Adresi : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 448 Ada, 335 Parsel, KAYACIK Mahalle/Köy, küçükdere Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm 209 cadde E blok No/6
Yüzölçümü : 4.142,64 m2
Arsa Payı : 16/520
İmar Durumu : Ayrık yapı nizamında (A-4)
Kıymeti : 386.750,55 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/527 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR