KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karamürsel Kayacık'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127600
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
Semt-Mahalle : KAYACIK MAH. / KARAMÜRSEL
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/219 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
361,319 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ
2019/219 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 555 Ada, 2 Parsel, KAYACIK Mahalle/Köy, BÜYÜKDERE Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm, arsa niteliğindeki taşınmaz ayrık yapı nizamında emsal (E =1,60), h max =12,50 m ve ticari alan olarak belirlenmiştir.Taşınmaz üzerine Karamürsel Belediyesinden 2013 yılında ruhsat alınarak yapımına başlanan betonarme bina bulunmaktadır.Taşınmaz imar parseli konumundadır. İznik yolu caddesinden cephe aldığı için ayrık yapı nizamında dört katlı konut sahası olarak planlanmıştır. Taşınmaz ilçenin meskun mahallinde ve şehir merkezinde bulunmaktadır. İzmit -Yalova illerine ulaşımı sağlayan D-130 devlet yoluna çok yakın olup, çarşıya da çok yakındır. Taşınmaz yol, elektrik , su , kanalizasyon, doğalgaz gibi hizmetlerden faydalanmaktadır. İlçeden Kocaeli, Yalova, Bursa, İstanbul , Adapazarı , Ankara gibi illere ulaşımın kolay olması taşınmazın değerini etkileyen faktörlerdendir. Bağımsız bölümün zemin katında salon, bir oda, mutfak , banyo, tuvalet, kiler, antre, iki balkon ve bodrum katındaki bölüme inişi sağlayan merdiven, bodrum katında ise üç oda, banyo , tuvalet, koridor ve iki teras balkon bulunmaktadır. Kalorifer petekleri ve kombi bulunmaktadır, kapıları takılmıştır.Salon , oda , mutfak, antre yer döşemeleri laminant parke kaplanmıştır. Banyoda duşakabin, lavabo, klozet konulmuş durumdadır. Bağımsız bölüm tamamlanmış olup kullanılabilir durumdadır. Bina yeni yapılmış olup yıpranma payı bulunmamaktadır. Bağımsız bölümün bugünkü değeri 361.319,85 tl dir.
Adresi : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 555 Ada, 2 Parsel, KAYACIK Mahalle, BÜYÜKDERE Mevkii, 3 Nolu Bağımsız böl.
Yüzölçümü : 2.878,52 m2
Arsa Payı : 12/396
İmar Durumu : Ayrık yapı nizamında emsal (E =1,60), h max =12,50 m
Kıymeti : 361.319,85 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri :KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/219 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR