KARAMÜRSEL SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Karamürsel/Kayacık'da net 85 m² daire icradan satılıktır

KARAMÜRSEL SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00976970
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 08.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
152,619 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KARAMÜRSEL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, Kayacık Mah. 518 Ada, 1 Parsel, K29 BLOK 3.KAT , 13 Nolu Bağımsız Bölüm
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU:
Karamürsel İlçesini, Kayacık Mahallesinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında 518 ada, 1 parselin bulunduğu imar adası konut alanı olup E=1,00,hmax=12,50 m dir. Taşınmaz üzerinde 2002/12 tarih ve sayılı ruhsatlı, 2008/50 tarih ve sayılı iskan ruhsatlı yapı bulunmaktadır.
TAŞINMAZIN YERİ ve KONUMU : Karamürsel İlçesi, Kayacık Mahallesi, 518 ada, 1 parselde tapu kayıtlı 26.318,00 m2 miktarlı ana taşınmaz Kalıcı Konutlar Alanında kalmaktadır. 1999 Marmara depreminden sonra Başbakanlık ve Afet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında deprem bölgesinde yapımı gerçekleştirilen kalıcı konutlar alt yapısı (elektrik, su, kanalizasyon, doğal gaz) tamamlanarak yolların asfalt kaplamaları tamamlanmış ve ada düzenlemeleri yapılmıştır.
ANATAŞINMAZIN VE SATIŞA KONU OLAN 13 NUMARALI BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN DURUMU VE DEĞERİ: 1999 yılında yaşanan marmara depreminden sonra Başbakanlık ve Afet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında konut alanı olarak ada bazında düzenleme yapılmış olup, yapı adası üzerinde bulunan on üç binadan birisi olan K 29 Blok dört katlı ve 16 bağımsız bölümlüdür. Satışa konu 13 nolubağımsız bölüm 3. Normal katta, binanın güney ve batı cephelerine açık olarak düzenlenmiştir. Bağımsız bölüm salon, üç oda, mutfak, banyo, tuvalet, kiler, giriş holü, koridor ve mutfak önünde bulunan bir balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Salon ve odaların yer döşemeleri laminant parke, diğer bölümlerin yer döşemeleri seramik kaplama yapılmıştır. Mutfakta mermer tezgahın altında ve üstünde dolaplar mevcuttur. Banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Binada ve bağımsız bölümde doğalgaz mevcut olup, bağımsız bölüm kalorifer ile ısıtılmaktadır.Bağımsız bölümüm balkon dahil brüt inşaat alanı 98,69 m2, balkon dahil net kullanım alanı 85,02 m2?dir.
Yüzölçümü : Net; 85,02 m2 -Brüt;98,69 m2
Arsa Payı : 1/208
Kıymeti : 152.619,13 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR