ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü'de 4+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036565
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : AKBAYIR MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5060 ESAS
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2017/5060 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Karaköprü ilçesi, Karaköprü mahallesinde kâin olup ada numarası 2050 ve parsel numarası 2 olan, 1.571,98 m² yüz ölçümüne sahip, "onbir katlı betonarme apartman ve arsası" vasfındaki ana taşınmazın üzerindeki, 155/3200 arsa paylı ve mesken vasfındaki 5. KAT 14 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM
(Akbayır mahallesi, 1027 sokak, Elif Sena apartmanı, 5. Kat, No: 13/14 Karaköprü / ŞANLIURFA adresinde yer alan taşınmaz uygulama imar planı içerisinde, konut alanlı, ayrık nizam, 5 kat imarlı olup TAKS: 0.50, KAKS: 1.50'dir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın 160 metre doğusunda Abdulkadir Badıllı Bulvarı, 150 metre batısında Yeşiloğlu Bulvarı, 270 metre kuzeydoğusunda Karaköprü İlköğretim Okulu, 250 metre güneyinde Kazım Karabekir Bulvarı - Yeşiloğlu Bulvarı Kavşağı bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde 6-10 katlı binalar, boş arsalar mevcuttur. Bu bölgede yapılaşma devam etmektedir. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahip olan arsa üzerinde, betonarme karkas olarak inşa edilen binada 2 bodrum + zemin + 8 normal kat bulunmaktadır. 2. bodrum katından bina girişi verilmiştir. 2. bodrum katında sığınak, kapıcı dairesi, 1 adet mesken ve bina girişi; 1. Bodrum kat ve üzerindeki katlarda her katta 2 adet daire bulunmaktadır. Bina dış cephesi akrilik boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplama, duvar mermer lambri, üzeri plastik boyalı, paslanmaz çelik korkulukludur. Bina asansörlü ve doğalgazlıdır. Satışa konu taşınmaz, binanın 5. katında; ancak bina girişine göre 7. katta, merdivenden çıkışta sağda, doğu-batı-güney cephelidir. Daire kapalı olduğundan benzer özellikteki daireden, mimari projesinden ve dış cepheden bakılmıştır. Daire 4 oda + 1 salon + antre + hol + mutfak + wc + banyo + 2 balkondan oluşmaktadır. Yerler laminant parke döşeme kaplamalı, duvarlar saten boya, ıslak hacim tavana kadar seramik, tavan kartonpiyerli plastik boyalı, vestiyerli, ahşap kapı ve PVC pencerelidir. Mutfak granit tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Daire; çelik dış kapılı, doğalgazlı ve 170,00 m² net alanlıdır.)
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi
1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5060 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR