ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü Narlıkuyu'da 4+1 daire icradan satılıkıtır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099839
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : NARLIKUYU MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ

2019/16 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : 2879 Ada, 1 Parsel, KARAKÖPRÜ Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Şanlıurfa İli, Karaköprü ilçesi tapunun 2879 Ada 1 parseli teşkil eden 554,31 m2 lik ARSA vasıflı ana taşınmazda 4. kat 6 nolu bağımsız bölümdeki 36/200 arsa paylı MESKEN vasıflı taşınmaz. ADRESİ: Daire Narlıkuyu mah. 1049 sokak bina no:16 Toğa ap. İc kapı no: 6 Karaköprü/ Şanlurfa adresine rastlayan yerdedir.
İMAR DURUMU:İmar planı dahilinde alup ayrık nizam 5 kat konut imarlıdır. TAKS:0,30 kaks:1,50 Söz konusu taşınmaz 4.katta( son katta )batı cephelidir.Daire kapalı olduğundan projesinden benzer özellikteki daireden ve dış cepheden bakılmıştır. Daire 4 oda 1 salon, , antre mutfak tuvalet ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede yer döşemeleri seramik kaplama, duvarlar kağıt, kapılar ahşap pencereler PVC doğramadır. Mutfak mermer tezgahlı alt ve üst dolaplıdır. Daire çelik dış kapılı , doğalgazlı 180,00 m2 net alanlıdır. Taşınmazın bulunduğu mahalde 6-8 katlıbinalar , park, boş arsalar mevcuttur. Taşınmazın olduğu bölge topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmazda ulaşım kolaylığı vardır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18 ( KDV oranında değişiklik olması halinde ihalenin kesinleştiği tarihteki yürürlükte olan güncel KDV oranları üzerinden KDV alınacaktır. )
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanınınadresleri bilinenlere tebliğe gönderilmiş olup,adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler için İLANEN TEBLİĞyerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR