ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Narlıkuyu'da 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024505
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : NARLIKUYU MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 143
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1838 ESAS
Muhammen Bedeli
:
215,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:15
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1 İcra Müdürlüğü kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2019/1838 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :Şanlıurfa ili Karaköprü ilçesi Karaköprü Mah.3064 Ada, 4 Parsel, 2. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Karaköprü ilçe sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın 110 metre batısında Mehmet Hafız Bulvarı, 370 metre uzaklıkta Karaköprü belediyesi, 120 metre doğusunda Abdulkadir Badıllı bulvarı, 150 metre doğusunda yaşam park bulunmaktadır. Bu bölgede yapılaşma devam etmektedir. Çevresinde 6-10 katlı binalar bulunmaktadır. Ulaşım kolaylığı vardır. Taşınmazın olduğu bina 2 bodrum + zemin + 5 normal kattan oluşmaktadır. Her katta iki daire vardır. Bina girişi bodrum kattandır. Bina asansörlü ve doğalgazlıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplama, demir korkulukludur. Satışa konu taşınmaz ana binanın 2 katında bulunmaktadır. Daire 3 oda 1 salon, mutfak antre, hol tuvalet banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede asansör ve doğalgaz mevcuttur. Dairenin yer döşemeleri seramik kaplama, duvarlar saten, tavan plastik boyalı, kartonpiyerli, kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Banyo ve tuvalet tavana kadar seramik kaplamadır. Çelik kapılı olup doğalgaz tesisatı mevcuttur. Net 143 m alana sahiptir. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Narlıkuyu Mah. 1153 sok. Cumhur Apt. Karaköprü / ŞANLIURFA
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 215.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1 İcra Müdürlüğü kalem içinde )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca gazete ilanının tebliğ edilmeyen alakadarlara ilanen tebliğ yerine kaim sayılmasına müdürlüğümüzce karar verilmiştir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1838 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR