ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Narlıkuyu'da 240 m2 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01007891
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : NARLIKUYU MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 240
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

DAMGA 07.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/7052 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
29.08.2019 10:10
Satış Yeri
:
Şanlıurfa adliyesi Ana hizmet binası , zemin kat , danışma arkası Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2015/7052 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Şanlıurfa ili,Karaköprü ilçesi ,Karaköprü Mahallesi,1945 Ada,9 Numaralı parselde kayıtlı,2005,90 M2 yü zölçümlü arsa üzerinde bulunan 8000/200590 Arsa paylı,Zemin kat,6 Numaralı,mesken vasıflı taşınmazdır. İmar plani dahilinde ayrık nizam 5 kat imarlı parsel olup,Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şanlıurfa, Merkez, Karaköprü ilçesi,Narlıkuyu Mahallesi,1308 Sokak, Ateşkule Apt. Zemin kat,6 numaralı daire adresindedir. Taşınmazın çevresinde 5-8 katlı binalar,cami ve boş arsalar bulunmaktadır. Şatışa konu dairenin bulunduğu bina Mehmet Hafız Bulvarına 275 metre mesafede,Atatürk Bulvarına 150 metre mesafededir.Dairenin bulunduğu bina,3 bodrum+zemin+9 normal kattan oluşmaktadır.Binada doğalgaz kolon tesisatı döşenmiştir.Binada 2 adet asansör mevcuttur.Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamadır.Merdiven ve sahanlık duvarı ise yarıya kadar mermer,lambri üzeri saten boyadır.Her katta 2 daire bulunmaktadır.Binada yangın merdiveni,araç otoparkı,kamelya ve yeşil alan bulunmaktadır. Daire 4 oda,1 salon,hol,mutfak,WC,banyo ve 2 adet bulunmaktadır.Giriş kapısı çelik kapıdır.Pencereleri PVC,kapılar ahşap doğrama imalatlıdır. Odalarda laminant parke,geriye kalan kısımlar seramik kaplamadır.Tavan alçı karton piyer ve asma tavan yapılmıştır.Daireye doğalgaz bağlantısı yapılmıştır.Islak zeminler fayans kaplamadır.Dairenin alanı 240 M2 olup,değeri 240.000,00 TL'dır.Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 29/08/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa adliyesi Ana hizmet binası , zemin kat , danışma arkası Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7052 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR