ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Karşıyaka'da 4+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068856
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ŞANLIURFA OLAY 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/82 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 11:45
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2017/82 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli Karaköprü İlçesi Karaköprü Mah. 1881 Ada 4 Nolu Parselde kayıtlı 3.728,54 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde 125/6350 arsa paylı B Blok Zemin Kat5. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Daire nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Satış konusu taşınmazın çevresinde 5-8 katlı binalar ve boş arsalar bulunmaktadır. Doğusunda 170 metre mesafede Şanlıurfa-Diyarbakır karayolu, güneyinde 370 metre mesafede cami ve 300 metre mesafede okul bulunmaktadır. Batısında 120 metre mesafede Balık Ayağı Bulvarı bulunmaktadır. Satış konusu dairenin bulunduğu site 2 adet bloktan oluşmaktadır. B Blokta bulunan bina, 2 bodrum+zemin+9 normal kattan oluşmaktadır. Binada doğalgaz kolon tesisatı döşenmiştir. Binada iki adet asansör mevcuttur. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamalıdır. Merdiven ve sahanlık duvarları yarıya kadar mermer, lambri üzeri saten boyalıdır. Binanın her katında karşılıklı iki daire bulunmaktadır. Siteye ait güvenlik, otopark, yeşil alan ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Satış konusu dairede 4 oda, 1 salon hol, mutfak, WC, banyo ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Pencereleri PCV'den, kapıları ahşap imalattan yapılmıştır. Dairenin duvarları sedef boyalı ve kısmen duvar kağıtlıdır. Yerlerde iki adet odada laminant parke, diğer kısımlar seramik döşemelidir. Tavanda alçı kartonpiyer bulunmaktadır. Girişte vestiyer vardır. Daireye doğal gaz bağlantısı yapılmıştır. Mutfak dolapları, tezgah mevcuttur. Daire net olarak 145,00 m2 alana sahiptir.
Adresi : Karşyaka Batı (Akpıyar) Mah. 4059 Sok. Deka 4 Sitesi B/Blok Zemin Kat: No:5 Karaköprü/Şanlıurfa
Yüzölçümü : 145,00 m2
Arsa Payı : 125/6350
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı dahilinde, Ayrık Nizam 5 Kat, Taks:0,30 ve Kaks:1,50, ön bahçe çekme mesafesi 5 metre imarlı parsel olup Belediyenin tüm hizmetlerinden yaralanmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/82 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR