ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü, Esentepe'de 195 m2 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888059
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 195
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4631 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Merkez Adliyesi Ana Bina Zemin Kat.Danışma Arkası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/4631 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Satışa konu taşınmazın tapu kaydı Şanlıurfa ili,Merkez ilçe,Esentepe Mah.1708 Ada,504 Parselde kayıtlı,2. Kat,5 Nolu B.B.dairedir.taşınmazın imar durumu dosyasındadır,taşınmazın adresi;Şanlıurfa ili,Karaköprü İlçesi,Esentepe Mah. Necip Fazıl Kısakürek Cad. İyigün 2 Apt.No:5/3 adresindedir. Taşınmazın nitelikleri;taşınmazın bulunduğu bina 533,00 M2 yüzölçümlü parsel üzerinde konumlanmış betonarme,karkas yapı tarzında,yaklaşık 19 yıllık binadır.Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş,arsa vasıflı ana gayrimenkul,mimari projesine göre;bodrum,zemin,3 normal katlı olarak inşa edilmiştir.Taşınmazın bodrum katında çamaşırhane ve 2 adet büro bulunmakta olup,zemin ve 3 normal katında ise;her katta 1 adet mesken bulunmaktadır.Binada 6 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina girişi Kuzey cephededir.Dış kapısı demir doğrama,merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama,asansörlü ve doğal gazlı olan ana gayrimenkulün oto park alanı bulunmamaktadır.Satışa konu 2. Kat,5.nolu Bağımsız Bölüm Daire Güney-Kuzey-Doğu_Batı cephelidir,Antre,hol,4 oda,1 salon,mutfak,banyo,duş,WC-lavabo,4 adet balkondan oluşmakta olup,brüt 195 M2 alana sahiptir.Dairenin giriş kapısı demir ferforje,kapı ve çelik kapı,yer döşemeleri seramik kaplama,duvarları saten boya,pencereler PVC doğrama olarak inşa edilmiştir.Taşınmazın içinde mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır.Satışa konu taşınmazın değeri 350.000,00 TL'dir.
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Merkez Adliyesi Ana Bina Zemin Kat.Danışma Arkası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4631 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR