ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Doğukent'te 4+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093357
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : DOĞUKENT MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 195
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 30.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2531 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
SIRRIN MAH.R.T.ERDOĞAN BLV.NO:204 (HALİLİYE BELEDİYESİ MEZAT SALONU)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2019/2531 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İli Karaköprü ilçesi Karaköprü mah 1749 ada 31 parselde kain 5.219,75 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine kurulu bina 5 adet bloklu site tarzında olup , 3 bodrum+zemin+4 normal katlı olarak inşa edilmiştir, Karaköprü Belediyesinden alınan imar durumuna göre ;Ayrık Nizam 5 kat Taks:0.30 , Kaks:1.50 olarak belirtilmiş olup , belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır , Sitenin girişi kuzey doğu cephesinde olup ,peyzaj düzenlemesi bulunmaktadır , Değerlemeye konu taşınmaz girişi doğu cepheli olup giriş kapısı demir doğrama,merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir, asansörlü ve doğalgazlı olan binada otopark alanı bulunmamaktadır. Satışa konu taşınmaz E BLOK 3.KAT 7 BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALI daire olup , mimari projesine göre ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın sağ cephesinde kalmakta olup , batı-kuzey-doğu cephelidir ,mimari projesine göre 4 oda+ antre+ salon+ mutfak+ banyo+ WC/Lv ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 195 m2 alana sahiptir. Gayrimenkulün geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Doğukent Mh.1129 .Sk. Bedirhan Apt.No:7/7 Karaköprü /Şanlıurfa
Yüzölçümü : 5.219,75 m2
İmar Durumu : İMARLI
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : SIRRIN MAH.R.T.ERDOĞAN BLV.NO:204 (HALİLİYE BELEDİYESİ MEZAT SALONU) -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2531 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR