ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Doğukent'te 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029255
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : DOĞUKENT MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 155
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 24.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1231 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bul. no:204 İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye / Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2019/1231 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Şanlıurfa ili Karaköprü ilçesi1765 Ada, 2 Parsel, KARAKÖPRÜ Mahalle/Köy, 1. KAT 8 Nolu bağımsız bölm. Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 1.435,36 m2 yüz ölçümlü parsel üzerine konumlandırılmıştır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş ' arsa' vasıflı ana gayrimenkulun mimarlı projesine göre; 3 Bodrum, Zemin, 9 Normal katlı olarak proje ve inşaa edilmiştir. 3. bodrum katında sığınak ve 1 adet mesken, 2 bodrum, 1. bodrum, zemin katında 2 adet mesken bulunmakta olup, 9 normal katında ise her katında 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 13 katlı olan binada 25 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi batı cephesinden, 3. bodrum katından verilmiştir. Bina giriş kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz ana gayrimenkulün 1. katında bulunan 8 bağımsız bölüm nolu güney-doğu-batı cepheli meskendir. Taşınmaz mimari projesine göre 3 oda, 1 salon, antre-hol, banyo ve 4 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 155 m2, net 135 m2 binada (balkonlar dahil) kullanım alanına sahipdir. Taşınmaz giriş kapısı çelik kapı, yer dçşemeleri ahşap parke kaplama olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın duvarları saten boya, pencereleri PVC doğrama olup, pres iç kapılar ahşağ malzemeden üretilmiştir. Meskende mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır. Mesken doğalgaz ile ısınmaktadır.
Adresi : Şanlıurfa İli Karaköprü İlçesi Doğukent Mah. 1194 Sok. Hasanoğlu Apt. No:8/8 Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 135 m2 Arsa Payı : Dosyasındadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL İmar Durumu : Dosyasındadır.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydınınaynıdır.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri :Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bul. no:204 İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye / Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1231 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR