ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Doğukent'te 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982743
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : DOĞUKENT MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5208 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:20
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2. İcra Müdürlüğü Kalemi- Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2018/5208 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Şanlıurfa ili Karaköprü ilçesi Karaköprü mah. 1760 Ada, 5 Parselde kayıtlı, 8. Kat 15 Nolu Bağ. Bölüm mesken nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 1650,02 m² arsa üzerinde yer almakta olup, betonerme karkas sistemde bodrum + zemin+ asma +9 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın Bodrum katında sığınak ve 2 adet eklenti depo bulunmakta olup, zemin katta 2 adet asma katlı dükkan ve 9 normal katında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 10 katlı binada 20 adet B.B. bulunmaktadır. Bina girişi doğu cephesinden zemin kattan verilmiştir. Dış cephesi akrilik boya, giriş kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkule ait açık otopark ve çocuk alanı bulunmaktadır. Dava konusu 15 nolu B.B. bulunduğu binanın 8. Katında Kuzey-doğu-batı cepheli, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, antre, hol,wc-lavabo ve 2 balkon brüt 170 m² alanlı meskendir. Dış kapısı çelik kapı, salon ve 3 oda yer döşemeleri laminat parke olup, antre, mutfak ve ıslak zemin yer döşemeleri seramik kaplama olarak inşa edilmiştir. Meskenin duvarları kısmi kağıt kaplama ve saten boyalı pencereleri PVC doğrama olup, pres kapı mevcuttur. Meskende mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır.
Adresi : Doğukent Mah. Abdulkadir Badıllı Bul. Gülçin Apt. No: 139/15 Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 1.650,02 m2 Arsa Payı : Tam-29/600
İmar Durumu : Karaköprü sınırları içerisinde imarlı olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %8 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2. İcra Müdürlüğü Kalemi- Haliliye/Şanlıurfa -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- ( İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5208 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR