ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Doğukent'te 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00957611
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : DOĞUKENT MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 168
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 06.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3080 esas
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ŞANLIURFA
3. İCRA DAİRESİ
2017/3080 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Karaköprü ilçesi, Karaköprü mahallesinde kain olup ada numarası 3361 ve parsel numarası 12 olan, 1.005,40 m2 yüzölçümüne sahip, arsa vasfındaki ana taşınmazın üzerindeki, 13/190 arsa paylı ve daire vasfındaki 1. BODRUM KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM (Şanlıurfa ili, Karaköprü ilçesi, Doğukent mahallesi, 1232 sokak, İrfan Yapı İnşaat, No:6/2 adresinde yer alan taşınmaz ayrık nizam, 5 kat, konut imarlı olup Taks: 0.30, Kaks: 1.50'dir. Karaköprü Belediyesi sınırları dahilinde yer alan taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu taşınmazın da bulunduğu bina 2 bodrum + zemin + 5 normal katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. 2. Bodrum katta sığınak ve 1 adet mesken, 1. Bodrum, zemin ve 4 normal katında ise her katta 2'şer adet mesken, 5. Normal katında ise 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Toplamda 8 katlı olan binada 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi kuzey cephesinden, 1. Bodrum katından verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana binanın otopark alanı bulunmaktadır. Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlemlenen bina bakımlı durumdadır. Satışa konu olan 2 nolu bağımsız bölüm, binanın 1. Bodrum katında, güney-kuzey-doğu cepheli meskendir. Taşınmaz antre + hol + 3 oda + 1 salon + 1 banyo + mutfak + wc/lvb + 2 teras + 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 168 m2 alana sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, salon ve odalarda yerler ahşap parke kaplama olup antre, mutfak ve ıslak zemin yer döşemeleri seramik kaplama olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın duvarları saten boya, pencereleri PVC doğrama olup pres iç kapılar kaliteli malzemeden üretilmiştir. Meskende kaliteli mutfak dolabı bulunmaktadır. Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlemlenen mesken bakımlı durumdadır.)
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3080 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR