ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Doğukent'te 2+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997889
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : DOĞUKENT MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DAMGA 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1546 esas
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1 İcra Müdürlüğü kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA1. İCRA DAİRESİ
2019/1546 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Karaköprü ilçesi Karaköprü Mah. 3755 ada 5 parsel 5. Kat 25 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Karaköprü belediyesi sınırları içerisinde olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın batısında 55 metre mesafede mimar sinan bulvarı, 100 metre güneybatısında Emine göncü Anadolu lisesi, 500 metre güneydoğusunda Belediye konutları, 760 metre kuzeyinde Mehmet Hafız bulvarı bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde 10 katlı binalar, boş arsalar, yeni inşaatlar mevcuttur. Bu bölgede yapılaşma devam etmektedir. Taşınmazın olduğu bina 2 bodrum + zemin + 7 normal kattan oluşmaktadır.her katında 4 daire bulunmaktadır. Bina asansörlü ve doğalgazlıdır. Taşınmaz yeni binadır. Satışı yapılacak olan daire ana binanın 5 katında, merdivenden çıkışta solda, doğu güney cephelidir. Daire 2 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, tuvalet, banyo ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dairede yer döşemeleri seramik kaplama, duvarlar saten, tavan plastik boyalı, kartonpiyerli, kapılar ahşap doğramalı, pencereler PVC doğramadır. Banyo ve tuvalet tavana kadar seramik kaplamadır. Doğalgaz tesisatı kapı önüne kadar çekilmiştir. daire net 90,00 m2 alana sahiptir. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Doğukent Mah. 1241 sok. 4/25 Karaköprü / ŞANLIURFA
İmar Durumu : Ayrık Nizam 5 kat konut imarlıdır. TAKS:0,30 KASK:1.50
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1 İcra Müdürlüğü kalem içinde )

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen alakadar olması halinde gazete ilanının ilanen tebliğine kaim sayılmasına, 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1546 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR