ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü/Atakent Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941545
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : ATAKENT MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6268 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ana Hizmet binası, Zemin kat,danışma arkası Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/6268 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Şanlıurfa İli Karaköprü İlçesi Karaköprü mah. 3411 ada 4 parsel 1.kat 1 nolu mesken olarak geçmektedir.Taşınmaz imar planı dahilinde,ayrık nizam 5 kat imarlıdır.Adresi Atakent mah Orman yolu cad.Nef 35 konutları no:4 kapı no:1 Karaköprü Şanlıurfa dır.Taşınmaz köşe başında olup,iki tarafı yoldur.Bölgede yapılaşma devam etmektedir.Dairenin bulunduğu bina bodrum+zemin+asma kat+7 normal kattan oluşan betonarme karkas binadır.Binanın her katında tek daire bulunmaktadır.Bina asansörlü ve doğalgazlıdır. Bina yeni olup,lüks yapılmıştır.Taşınmaz birinci kattadır,halihazırda 4 oda, 1 salon,antre,koridor,mutfak,tuvalet,banyo,ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Daire doğalgazlı ve 200 m2 alanlıdır. Değeri 450.000,00TL dir .Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmaktadır.
Adresi : Atakent Mah.Ormanyolu Caddesi Üzerinde Nef 35 Konutları No:4 Kat 1, 1 Nolu Mesken Karaköprü / ŞANLIURFA
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : 1.açık artırma günü %8 (Bakanlar kurulu kararı uyarınca )
2.açık artırma günü %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ana Hizmet binası, Zemin kat,danışma arkası Şanlıurfa

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6268 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR