ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü Ali Baba'da 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029231
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : ALİ BABA MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 143
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

URFANATİK 24.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/228 talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2018/228 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Şanlıurfa ili Karaköprü ilçesi Ali Baba Mah. 2737 ada 22 parsel üzerine kayıtlı taşınmaz ayrık nizam 5 kat konut imarlı olduğu Taks:0,30 Kaks:1,50 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Belediye sınırları içerisinde yer almakta olup belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Adresi; Şanlıurfa ili karaköprü ilçesi Ali Baba Mah. 5030.sok. H.Halil Taşçı Apt.No:17/1'dir. Söz konusu taşınmazın bulunduğu bina 629,07 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde konumlanmış betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 8 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş Arsa vasıflı taşınmaz mimari projesine göre Bodrum, zemin, 5 normal kat olarak inşa edilmiştir. Ana yapının bodrum, zemin ve 5 normal katında her katta 1 er adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 7 katlı olan binada 7 adet B.B bulunmaktadır. Bina girişi güney cephesinden bodrum katından verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır. Genel olarak iyi kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlenen bina bakımlı durumdadır. Söz konusu taşınmaz 1 nolu B.B daire bulunduğu binanın Bodrum katında kuzey-güney -doğu-batı cepheli meskendir. Taşınmaz antre - hol 3 oda salon banyo mutfak hacimlerden oluşmakta olup brüt 143 m2, net 125 m2 alanlıdır. Taşınmazın girişi kuzey cephesinden verilmiştir. Taşınmazın girişi kapısı çelik kapı, salon ve odalarda yerler ahşap parke kaplama olup, antre, mutfak ve ıslak zemin yer döşemeleri seramik kaplama olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın duvarları kağıt kaplama, pencereleri PVC doğrama olup pres iç kapılar kaliteli malzemeden üretilmiştir. Taşınmaz içerisinde mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır. Taşınmaz hali hazırda büro olarak kullanılmaktadır. Değeri 180.000,00 TL dir.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/228 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR