ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü Ali Baba Mahallesi'nde 57 m² daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127646
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : ALİ BABA MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 57
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12731 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ


2017/12731 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa ili,Karaköprü ilçesi,2884 Ada, 12 Parsel, ALİBABA Mahalle/Köy, zemin kat 1 b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın 50 metre doğusunda Yeşiloğlu bulvarı, 110 metre kuzetbatısında Kazım Karabekir caddesi, 200 metre batısında Mustafa Direkli caddesi bulunmaktadır. Taşınmaz meskun mahalde çevresinde 5-8 katlı binalar mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bina; bodrum+zemin kat+5 normal kattan oluşan, betonarme karkas bir yapıdır. Binanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır. Bina asansörlü ve doğalgazlıdır. Merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplamalıdır. Bina bodrum katında sığınak, zemin katta kapıcı dairesi ve 2 adet daire, üst katlarda her katta 2'şer daire bulunmaktadır. Dava konusu daire, zemin katta, merdiven çıkarken sağda, doğu-batı-kuzey cephelidir. daire projesine göre 2 oda, 2 teras, antre, banyo-WC mahallerinden oluşmaktadır. Hali hazırda ise kuzey cephesindeki terasa dıştan kapı açılmış, demir merdiven konulmuştur. Kapıcı dairesindende 1 oda alınarak daireye dahil edilmiştir. Mevcut durumda 3 oda, hol, antre ve WC'den oluşmaktadır. Batı cephesindeki teras alimünyum camekanla kapatılarak odaya dahil edilmiştir. Antrede mutfak tezgah ve dolabı yapılmıştır. Taşınmazda yerler seramik kaplama, duvarlar sedef boyalı, tavan alçı dekorasyonlu, hol ve antre ise taş yünü asma tavanlı, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Daire demir doğrama kapılı olup,taşınmaz projesine göre 47.69 m2, katmalarla birlikte yerinde yapılan ölçümlerde 57,29 m2 net alanlıdır. Taşınmazın yer,, konumu, cephesi, iç mekan özellikleri, hali hazırdaki durumu, bulunduğu katı, bulunduğu binanın durumu, ulaşım ve alt yapı özellikleri ile çevresel koşulları göz önünde bulundurulduğunda yapılan piyasa araştırmalarına göre meskenin değeri 80.000,00 TL dir.
Adresi : Alibaba Mah. 5030. Sok. No:26 Baran Apt. Zemin Kat No:1Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 850,00 m2
Arsa Payı : 8/116
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 5 Taks:0,30 ve Kaks: 1,50 imarlı parsel olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12731 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR