ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaköprü Akpıyar Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926305
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : AKPIYAR MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13695 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ GİRİŞ KAT DANIŞMA ARKASI ESKİ İCRA MÜDÜRLÜKLERİ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/13695 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Şanlıurfa ili Merkez karaköprü ilçesi Karaköprü mahallesi 2183 ada 3 numaralı parselde bulunan 712,45m2 arsa üzerinde yapılmış olan 74/800 arsa paylı 2 kat 5 bağımsız bölüm numaralı daire vasıflı taşınmaz imar planı dahilinde ayrık nizam 5 kat Taks:0,35 ve Kaks:1,75 imarlı parsel olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmazın adresi Şanlıurfa merkez Karaköprü ilçesi Akpıyar (Karşıyaka batı) mah.4050 sok.Murat inşaat apt.2,kat, 7/5 numaralı dairedir. Söz konusu taşınmaz yapılaşmanın tamamen bitmiş olduğu bir bölgededir.Çevresinde 5-8 katlı binalar bulunmaktadır. Darenin bulunduğu bina bodrum+zemin+4 normal kattan oluşmaktadır.Binada doğalgaz kolon tesisatı bağlanmıştır.Merdiven basamakları ve sahanlık mermer kaplamalıdır. Binanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır. Merdiven ve sahanlık duvarları plastik boyalıdır. Binada asansör ve otopark bulunmaktadır. Daire merdiven çıkışına göre sağ taraftadır. Karaköprü Narlı İlkokulu 20 metre mesafededir. Balıkayağı bulvarına 900 metre ve Şanlıurfa - Diyarbakır Karayoluna 130 metre mesafede bulunmaktadır. Daire binanın 2.katında olup 3 oda, 1 salon, antre, WC, mutfak, banyo, ve 3 adet balkon bulunmaktadır. Dış kapısı çelik kapı yapılmıştır. Yerler seramik döşemeli banyo,tuvalet ve lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplamalıdır. Duvarları sedef boyalıdır. Pencereler PVC den ve kapılar ahşaptan yapılmıştır. Mutfak duvarları fayans kaplamalı olup mutfak dolabı mevcuttur. Daireye doğalgaz tesisatı bağlantısı yapılmıştır. Vestiyer bulunmaktadır. Tavanda alçı dekarasyon yapılmıştır. Daire net 135,00 m2 dir.Taşınmazın değeri 190.000,00 TL dir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ GİRİŞ KAT DANIŞMA ARKASI ESKİ İCRA MÜDÜRLÜKLERİ ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13695 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR