KARACABEY SULH HUKUK MAHKEMESİ

Karacabey/Yolağzı'da 720 m² arsa üzerindeki yapılar mahkemeden satılıktır

KARACABEY SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01149354
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : YOLAĞZI MAH. / KARACABEY
Oda Sayısı : 1+1
: 38
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 12.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/48 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
148,510 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
Karacabey Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu-Karacabey Adliyesi Giriş Kat.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KARACABEY(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/48 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, Yolağazı Mahallesi, 1261 parseldetapuya kayıtlı, 720,00 m² alanlı, bahçeli ev vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Parsele7 adet yapı bulunmaktadır;
1- 38,70 m² alanlı yığma olarak inşa edilmiş, ahşap taşıyıcılı kiremit örtülü çatısı bulanan mesken yapısı mevcuttur. 1 adet oda, 1 adet mutfak ve 1 adet banyo bulunan yapının iç kapıları amerikanpres kapı, oda ve mutfak zemin kaplaması laminat parke, banyo zemin kaplaması seramik, pencere doğramaları pvcolup mutfak dolabı mevcuttur.
2-
4,00 m² alanlı yığma olarak inşa edilmiş, ahşap taşıyıcılı eternit örtülü çatısı bulunan tuvalet yapısı mevcuttur.
3-
18,90 m² alanlı sundurma olarak kullanılan yapı mevcuttur.
4- 17,50 m² alanlı ahşap taşıyıcılı üzeri eternit örtülü çatısı bulunan etrafı eternit ve trapez saç ile kapatılmış odunluk ve depo olarak kullanılan yapı mevcuttur.
5- 41,20 m² alanlı yığma olarak inşa edilmiş 2 adet oda, 1 adet holden oluşan, pencere ve kapı doğramaları ahşap, ahşap taşıyıcılı üzeri kiremit örtülü mesken yapısı mevcuttur.
6-
26,88 m² alanlı 2 adet oda, mutfak ve banyodan oluşan, pencere doğramaları ahşap, ahşap taşıyıcılı üzeri trapez saçtan örtülü mesken yapısı mevcuttur.
7- 6 numaralı meskenin giriş saçağı olarak kullanılan 4,00 m² alanlı sundurma yapısı mevcuttur. Parselin bahçe olarak kullanılan kısmında çeşitli yaşlarda bakımsız 12 adet meyve fidanı mevcuttur. Parsel üzerindeki yapılar lüks ve 1. sınıf inşaat özellikleri taşımamaktadır.
İmar Durumu : Bursa 2020 yılı 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planında parsel ‘Kırsal Yerleşme Alanı’ sınırları içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 148.510,00TL,
KDV Oranı : %18,Yüzölçümü : 720,00 m2
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 22/04/2020 günü 11:30-11:35 arası,2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 11:30-11:35 arası
Satış Yeri : Karacabey Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu-Karacabey Adliyesi Giriş Kat.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/48 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2020.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR