KARACABEY İCRA DAİRESİ

Karacabey/Tavşanlı'da daire icradan satılıktır

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940470
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : TAVŞANLI MAH. / KARACABEY
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARACABEY YÖREM 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2330 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Karacabey İcra Müdürlüğü -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY İCRA DAİRESİ
2017/2330 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Karacabey İlçe, 11 Ada, 36 Parsel, TAVŞANLI Mahalle/Köy, Taşınmaz Tavşanlı mahallesi 97.sokak TT İnşat Eraslan apartmanı No 24 adresinde zemin kat dükkan vasıflı tanışmaz üzerinde yer alan 1. katta 1 nolu meskendir. İkamet edilen meskenin bürüt kullanım alanı 150 m2 olup, arka cephede 60 m2 alanlı terası vardır.Meskende üç oda bir salon hol,balkon teras,banyo,tuvalet, ebeveyn banyosu, mutfak yer almaktadır. Yeni yapılmış olan taşınmaz iki yıllık yapıdır.Doğalgaz kombili isınma sistemine sahip olan meskende asansör de mevcuttur. İkamet edilen mesken 3 B yapı gurubuna girmektedir. Meskende çocuk odasının aydınlık camı ya da havalandırması mevcut olmayıp karanlık oda vasfındadır.Meskende mutfak tabanı 60 * 60 cm ebadında granit seramik malzeme ile kaplıdır.Hol ve odalar ise ahşap laminat parke ile kaplıdır. Duvarlar alçı sıva üzerine renkli plastik boyalıdır.Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ise mebran kapıdır.Çocuk odası duvarları ise tamamen duvar kağıdı ile kaplıdır. Meskenin yol cephesinde yer alan balkonucam balkon ile kapalı hale getirilmiştir.İlçe merkezine yürüme mesafesinde yer alan taşınmazın satış kabiliyeti oldukça yüksek olup, çocuk odasının karanlık oluşu negatif özellliği olarak söylenebilir.
Adresi : Tavşanlı mahallesi 97 sokak TT İnşaat Eraslan apartmanı No 24
Yüzölçümü : 588,37 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki kayıtlar gibidir
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Karacabey İcra Müdürlüğü -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2330 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR