KARACABEY İCRA DAİRESİ

Karacabey/Sırabademler'de 120 m² daire icradan satılıktır

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135483
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : SIRABADEMLER MAH. / KARACABEY
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/478 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 10:20
Satış Yeri
:
Tabaklar Mahallesi İsmail Hakkı Atış İş Merkezi Kat : 1 No:12 KENT KONSEYİ TOPLANTI SALONU(Buski Şubesi Yanı) Karacabey/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KARACABEY İCRA DAİRESİ
2019/478 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İli Karacabey İlçesi Sırabademler mahallesi 245 ada 76 parsel numarada 211,43 m² alanlı,arsa vasfında tapuya kayıtlı taşınmazda 11/112 arsa paylı ikinci normal katta 3 numaralı bağımsız bölüm (mesken)tamamı. Bilirkişiler tarafından keşif tarihi itibari ile taşınmaza ilişkin olarak bilgilerin ''...Yönetim Planı 08/05/2017 tarihinde yapılmış olup kat irtifaklı tapusu vardır.634 sayılı kat mülkiyeti kanunu gereğimce cins değişikliği yapılarak kat mülkiyetine geçişi yapılmamıştır. Taşınmaz üzerinde bir zemin 3 norma katlı betonarme kargir tarzda inşa edilmiş apartman vardır.Meskende kiracı ikamet etmekte olup doğalgaz kombili ısınma sistemine sahiptir.Ana taşınmazda asansör mevcut olup 3/B yapı grubuna girmektedir.Meskenin brüt kullanım alanı 120,00 m2 olup meskende 3 oda 1 salon mutfak banyo tuvalet ve balkon vardır.Daire giriş kapısı çelik kapı iç kapılar mebran kapıdır.Hol ve odaların zemini ahşap laminat parke ile kaplı olup mutfak zemini seramikle kaplıdır.Konum olarak ilçe pazaryerine ve okullar bölgesine yakın mevkide köşe noktada yer almaktadır.Dairede karanlık oda olmayıp aydınlık ve ferah bir kullanıma sahiptir.Yapı ruhsatı 2016 yılında alınmıştır...'' şeklinde bildirildiği anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 120,00 m2
İmar Durumu : ParselKaracabey 1/1000 ölçekli imarplanında konut bölgesinde bitişik nizam 4 kata imarlıdır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Tabaklar Mahallesi İsmail Hakkı Atış İş Merkezi Kat : 1 No :12 Kent Konseyi Toplantı Salonu (Buski Şubesi Yanı) Karacabey/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/478 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR