KARACABEY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karacabey ilçesinde mesken icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00659623
Şehir : Bursa / Karacabey
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 08.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
KARACABEY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
Dosya No
:
2017/412 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2017 10:15
İkinci Satış Günü
:
13.11.2017 10:15
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Odası- Karacabey/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY
İCRA DAİRESİ
2017/412 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, Tabaklar Mahallesi, 50 Ada No, 6 Parsel No'da tapuya kayıtlı, 245/37 m2 alanlı arsa üzerine inşaa edilmiş apartanda, 13/116 arsa paylı, 2.Kat, 6 nolu bağımsız bölüm, mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Dava konusu taşınmaz Tabaklar mahallesi 87 nolu sokak Ünler yapı Apartmanı No:26-28 adresinde 2.normal katta 6 nolu mesken vasfındadır.Mesken brüt 130,00 m2 alanlı olup,meskende borçlu ikamet etmektedir.Yeni inşa edilmiş olan meskende 3 oda,1 salon,mutfak,banyo,tuvalet,balkon ve ebeveyn banyosu bulunmaktadır.Doğalagz kombili ısınma sistemine sahip mesken 3/B yapı grubuna girmektedir.Ana taşınmazda asansör de mevcuttur.Daire giriş kapısı çelik kapı olup,iç kapılar merikan pres kapıdır.Yerler ahşap laminat parke ile kaplıdır.Duvarlar alçı sıva üzerine renkli plastik boyalıdır.Duvar tavan birleşim yerlerinde kartonpiyeri vardır.İlçe merkezine yakın mesafede yer alan taşınmaz otogara yürüme mesafesindedir.ara katta yer alan taşınmaz kullanım olarak ferah bir yapıya sahiptir.
Adresi : Tabaklar mahallesi 87 nolu sokak Ünler yapı Apartmanı No:26-28 K:2 D:6 KARACABEY
İmar Durumu : Karacabey belediyesi İmar ve şehircilikmüdürlüğünce dosyaya gönderilen imar durum belgesine göre Parsel imar planı içinde konut bölgesinde kalmaktadır.4 kata imarlı olup,3,00*3,00 mt bahçe mesafesi vardır.
Kıymeti : 160.000,00 TL,KDV Oranı : %18, Yüzölçümü : 130 m2 ,Arsa Payı : 13/116
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/10/2017 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 13/11/2017 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Odası- Karacabey/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/412 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR