KARACABEY İCRA DAİRESİ

Karacabey/Hamidiye'de 134 m² arsa içinde ahşap ev ve kuruluk icradan satılıktır

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077953
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : HAMİDİYE MAH. / KARACABEY
Oda Sayısı : 2+1
: 134
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1222 ESAS
Muhammen Bedeli
:
215,030 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Karacabey Adliyesi İcra Müdürlüğü (Karacabey/Bursa)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY
İCRA DAİRESİ
2018/1222 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Karacabey İlçe, 151 Ada, 14 Parsel, HAMİDİYE Mahalle/Köy, Taşınmaz bahçeli ahşap ev vasfında tapuya kayıtlı olup, konut bölgesinde 4 kata imarlıdır, ayrıca mevcut durumu: Hamidiye Mah. 10. sk. no:92 adresinde yer alan taşınmaz ön cephede bordum ve zemin katlı mesken yapısı ile arka cephede depo ve kuruluk yapıları mevcuttur. Bodrum katta 1 mutfak, hol ve depo vardır. Brüt kullanım alanı 50 m2 dir. üst katta ise 2 oda ve hol vardır öne bakan çerçeveli pvc esaslı ve çift camlı arka cepheye bakan çerçeveler ise ahşap esaslı ve tek camlıdır. Arka cephede yer alan depo ve kuruluk alanı ise 50 m2 dir. Bahçede 1 adet erik, 1 adet nar, 1 adet incir ağacı mevcuttur. Taşınmazın tamamı satılacaktır.
Adresi : Yukarıdaki gibi
Yüzölçümü : 134,73 m2
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : konut bölgesinde 4 kata imarlı.
Kıymeti : 215.030,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Karacabey Adliyesi, Karacabey İcra Dairesi Müdürlüğü Karcabey/Bursa -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1222 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR