KARACABEY İCRA DAİRESİ

Karacabey/Abdullahpaşa'da 110 m2 daire icradan satılıktır

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092900
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : ABDULLAHPAŞA MAH. / KARACABEY
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/985 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 09:50
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 09:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY
İCRA DAİRESİ
2019/985 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, Abdullahpaşa mahallesi,187 ada 45 parsel numarada,1 normal katta 3 nolu bağımsız bölüm meskenin vasfındaki taşınmazın tamamı.
Bilirkişiler tarafındankeşif tarihi itibari iletaşınmaza ilişkin olarakbilgilerin".... Abdullahpaşa mahallesi 187 ada 45 parsel numarada, 418.62 m² bir bodrum bir zemin dört normal katlı betonarme apartman ve arsası vasfında tapuya kayıtlıtaşınmazda 1.normal katta 2/20 arsa paylı 3 nolu bağımsız bölüm mesken vasfında taşınmazdır.Her katta iki daire olmak üzere toplam 8 daire vardır.zemin katta da daire bulunmaktadır.Meskende 3 oda,1 salon,mutfak,banyo,tuvalet ve iki balkon bulunmaktadır.Meskenin brüt kullanı alanı 110,00 m2 dir.Meskende aydınlığa bakan bir mutfak ve oda,ön cephede salon ve balkon,arka cephede ise iki adet yatak odası bulunmaktadır.Ön ve arka cephedeki balkonlar cam balkon ve ahşap renkli pvc çift cam çerçeve ile kapatılmıştır.Daire giriş kapısı çelik kapı olup,iç kapılar ahşap kapıdır.Çerçeveler pvc esaslı ve çift camlı olarak renkli ahşap desenlidir.Duvarlar alçı sıva üzerine renkli plastik boyalıdır.Yerler ahşap laminat parke ile kaplıdır.Borçlunun ikamet ettiği meskende ısınma sistemi doğalgaz kombilidir.3/B yapı grubuna girmekle birlikte meskende elektrik ve su mevcuttur.İlçe merkezine yakın mesafede mevkii konumda yer almaktadır.Yönetim planı 09/11/1992 tarihinde yapılmış olup yapı ruhsatı 1992 yılında alınmıştır.lüks ve 1.sınıf yapı olmadığı......."şeklindebildirildiği anlaşılmıştır.
Adresi : Abdullahpaşa Mahallesi 43.sokak Mutu Apartmanı No:8 Karacabey/Bursa
Yüzölçümü : 418,62 m2
Arsa Payı : 2/20 (pay/payda)
İmar Durumu :Taşınmaz imar planı içinde konut bölgesinde 4 kata imarlıdır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtları gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU: Tabaklar Mah. İsmail Hakkı Atış İş merkezi Kat:1 No:12 KENT KONSEYİ TOPLANTI SALONU(BUSKİ Şubesi yanı )Karacabey/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/985 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR