SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Safranbolu'da ters dubleks daire icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960182
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : BARIŞ MAH. / SAFRANBOLU
Oda Sayısı : 2+1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/400 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Safranbolu Adalet Sarayı -Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/400 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, Barış Mahallesi 816 Ada, 7 Parsel,1 Nolu dubleks daire binanın zemin katında, ters dubleks şeklinde ve kuzey batı cephesinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı hizmetleri tam olarak sağlanmıştır. Karabük – Safranbolu yoluna kuş uçuşu 350mt. mesafededir. Yakınlarında Özel Okullar Bölgesi, Camii, Otogar vb. sosyal imkanlar mevcuttur. Binanın asansör ve mantolamasının yapıldığı, çevre düzenlemesinin tamamlandığı görülmüştür. Site içerisinde açık – kapalı otopark ile yüzme havuzu vardır. 1 + 1 ve 2 + 1 proje kapsamında birçok eşyalı ve eşyasız daire seçenekleri olan bir site içerisindedir. Bina giriş kapısının alüminyum, Merdiven kaplamasının seramik, korkuluklarının alüminyum olduğu görülmüştür. Otoparkın üstünde 1.Bodrum ve Zemin Katında yer alır, Alt katında Salon – Mutfak + WC + Balkon ve üst katında 2 Oda +WC – Banyo + Balkondan ibarettir. Daire içinden ahşap merdiven ile üst kata çıkılmaktadır. Giriş kapısının çelik, iç kapıları ahşap ve pencereleri beyaz PVC dir. Odaların ve salonun zemin kaplaması laminat parke, duvarları saten alçı üzerine boyalıdır.Mutfak tezgahı granit, tezgah üstü cam mozaik, alt ve üst dolapları yeni ve kullanışlıdır. WC – Banyonun zeminleri seramik, duvarları tavana kadar fayans, tavanı da asma tavan olarak yapılıdır. 2 Kapalı balkonu vardır. Isıtma sistemi kombili radyatördür. Zemin kat olduğundan ısınma yönünden zayıftır.
Adresi : Safranbolu İlçesi Barış Mahallesi Terminal arkası 70 no.lu sok.Yalçın Vista evleri
Yüzölçümü : 4.369 m2
Arsa Payı : 1/96
İmar Durumu :Ayrık nizam 4 katlı konut alanında yer alır. TAKS= 0,20 , KAKS=0,80 yapılaşma şartlarına sahip
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adalet Sarayı -Safranbolu İcra Müdürlüğü
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/400 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR