SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Safranbolu'da tek katlı bahçeli ev icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181478
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : YAZIKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/466 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
209,510 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
07.09.2020 11:40
Satış Yeri
:
Safranbolu Adalet Sarayı 2.kat konferans salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2019/466 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, Yazıköy köyü 124 Ada, 136 Parsel de kayıtlı tek katlı betonarme ev ve tarlası vasıflı taşınmaz üzerinde 81 m2 oturuma sahip tek katlı betonarme yeni yapının dış cephesi ısı yalıtım kaplaması yapılmış ve boyanmış, çatısı ahşap üzeri shingle çatı örtüsü ile örtülüdür. Pencereleri ferforje korkulukludur. Evin çevresi taş duvar ile çevrili olup, demir giriş kapısı yer almaktadır. Bahçe içinde 1 adet ocak 1 adet çeşme ve arka kısımda ahşaptan imal edilmiş 1 adet ardiye mevcuttur. Isınma sistemi sobadır. Elektrik, su, yol gibi hizmetlerden yararlanabilecek bir konumdadır.
Adresi : Safranbolu İlçesi Yazıköy köyü
Yüzölçümü : 1.095,10 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Belediye sınırları ve mücavir alan sınırları dışında
Kıymeti : 209.510,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Geçit hakkı vardır ( özel koşullar: 124 ada 16 parsel lehine 124 ada 136 parsel aleyhine 153,13 m2 sahada geçit hakkı vardır)
1. Satış Günü : 10/08/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 07/09/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adalet Sarayı 2.kat konferans salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/466 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR