SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Safranbolu'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049932
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : TOKATLI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/95 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
242,575 TL
Birinci Satış Günü
:
21.10.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 11:20
Satış Yeri
:
Safranbolu İcra Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/95 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, Tokatlı Mahallesi 229 Ada, 13 Parsel, D Blok 1.kat 3 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken brüt 138 m2, net yaklaşık 110 m2 dir. 3 oda +salon+mutfak+Wc+banyo ve iki balkondan ibarettir .3 oda da tavan kartonpiyerleri yapılı olup salonda alçı asma tavan bulunmaktadır.Yerlerin ıslık hacim ve mutfak mahalli dışındaki kısımları laminat parke ile döşelidir.Islak mekanlar ve mutfağın yer döşemesi farklı tür ve ebatlarda fayans ile kaplı olup ayrıca ıslak mekanların duvarları tavana kadar farklı desen ve ebatlarda fayans ile kaplıdır.odalar ile salon saten alçı üzeri saten boya ile boyalıdır.Mesken içerisinde hazır amerikan panel kapı,çelik dış kapı,ahşap görünümlü ısı yalıtımlı pvc pencere doğramaları mevcuttur.Münferit doğalgaz ile ısınmaktadır.Meskenin bulunduğu bina oldukça yeni ve yıpranma oranı çok düşüktür.Merkeze 3 km.mesafede olup imar planında konut alanında ve orta yoğunlukta meskun sahada yer alır. Belediye tarafından sağlanan tüm alt yapı ve diğer imkanlardan yararlanır.
Adresi : Safranbolu İlçesi Esentepe Mahallesi Billur Sokak Vişne Evleri 1.Etap No:12/D Blok Birinci Kat Daire:3'dür.
Yüzölçümü : 3.802,80 m2
Arsa Payı : 1/32
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 kat Emsal 1.00 ve TAKS 0,25 dir.
Kıymeti : 242.575,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 21/10/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Safranbolu İcra Müdürlüğü Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/95 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR