KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Merkez'de 3+1 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076853
Şehir : Karabük / Merkez
Semt-Mahalle : 100.YIL MAH. / 100.YIL
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/999 Esas
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
HÜRRİYET MAHALLESİ ZONGULDAK CADDESİ ÇAĞRI İŞ MERKEZİ ADLİYE EK BİNA KAT 3 İCRA İHALE SALONU - null null / null

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARABÜK
İCRA DAİRESİ
2019/999 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Merkez İlçe, 802 Ada, 20 Parsel, 100.YIL Mahalle/Köy, KIRAÇ Mevkii, D BLOK 5 Nolu Bağımsız Bölüm mar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 14/05/2019 tarih ve 1843 sayılı yazısında, kıymet takdirine konu taşınmazın Blok nizam 4 Kat Konut Alanında TAKS:0,30, KAKS:1,20 ve kısmen yolda kaldığı bildirilmiştir. Kıymet takdirine konu taşınmazla ilgili dosyada bulunan tapu kaydında Kat Mülkiyet tapusu olduğu, 6 Katlı 4 Blok Betonarme Bina ve Arsası - Mesken niteliğinde, 1/40 Arsa Paylı olarak, D Blok 1.Katında 5 No'lu Bağımsız Bölüm olarak Borçlu Kadir oğlu Bayram PINARBAŞI adına 11/09/2009 tarihli ferdileşme işleminden mütevellit işlem yapıldığı görülmüştür. S.S. Karabük -2 Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi adına işli 200.000,00 TL bedelli ipotek şerhi mevcuttur.
3.3) Taşınmazın İnşaat Özellikleri: Kıymet takdirine konu taşınmazın 3 Oda + Salon + Mutfak + WC + Banyo + Balkondan ibarettir. Toplam kullanım alanının 115 m² olduğu hesaplanmıştır. Binaya ait giriş kapısının demir, daire giriş kapısının çelik daire iç kapılarının ise panel kapı olduğu, pencerelerinin ısı yalıtımlı beyaz PVC olduğu görülmüştür. Bina merdivenlerinin mermer kaplı, korkuluklarının demir üzerine ahşap küpeşte olduğu görülmüştür. Bina dış cephesi PVC Siding kaplıdır. Asansörü, çevre düzenlemesi yapılı vaziyettedir. Dairenin konumu, Kuzey cephe, yol tarafına bakmaktadır.
Mutfak zemin kaplamasının seramik, duvarlarının ve tavanlarının saten alçı üzerine boyalı olduğu, mutfak tezgahının beyaz mermer, tezgah üstünün fayans ve tezgah alt ve üst dolaplarının yapılı olduğu görülmüştür. Dairenin içi yapılıdır. Islak mekanların zeminleri seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Isıtma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili radyatörlüdür. 3B Yapı grubuna dahil kıymet takdirine konu taşınmazın aşınma ve yıpranma oranının %20 seviyelerinde olduğu kanaatine varılmıştır. Taşınmazın değerini belirlemek için, çeşitli emsal ve piyasa araştırmaları yapılmış, bu araştırmalarla birlikte kıymet takdiri istenen taşınmazın kıymetine etki edecek her türlü vasıf ve unsuru (alanı, yapı cinsi, tesisat ve mahal listesi, halihazır durumu, yıpranma oranı, cephe durumu, ulaşım imkanları, altyapı hizmetlerinin ve sosyal imkanların yeterliliği, bölgesel gelişim düzeyi vb.) göz önüne alınarak 160.000 TL kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : 100. Yıl Mahallesi Kültür Sitesi D Blok 1.Kat Daire No:5 Merkez / KARABÜK
Yüzölçümü : 115 m²
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : DOSYASINDA
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA
1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : HÜRRİYET MAHALLESİ ZONGULDAK CADDESİ ÇAĞRI İŞ MERKEZİ ADLİYE EK BİNA KAT 3 İCRA İHALE SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Merkez İlçe, 196 Ada, 41 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, YENİŞEHİR Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 14/05/2019 tarih ve 1843 sayılı yazısında, kıymet takdirine konu taşınmazın ?Blok nizam 5 Kat Konut Alanında ve kısmen yolda kaldığı? bildirilmiştir.Kıymet takdirine konu taşınmazla ilgili dosyada bulunan tapu kaydında Kat Mülkiyet tapusu olduğu, Yenişehir Mahallesi 196 Ada 41 parselde 7 Katlı Betonarme Bina ve Arsası - Dubleks Mesken niteliğinde, 297/2048 Arsa Paylı olarak, 4 ve Çatı Katında 12 No'lu Bağımsız Bölüm olarak Borçlu Kadir oğlu Bayram PINARBAŞI adına 22/08/2013 tarihli satış ve ipotek işleminden mütevellit işlem yapıldığı görülmüştür. Akbank T.A.Ş. adına işli 160.000,00 TL bedelli ipotek şerhi mevcuttur.Karabük Belediyesi arşivinde yapılan inceleme neticesinde, kıymet takdirine konu taşınmazın alt katında 2 Oda + Salon + Mutfak + Kiler + Banyo +WC + Balkon ve Merdiven Boşluğu ile üst katında 2 Oda + Salon + 2 Terastan ibarettir. Toplam kullanım alanının 160m2 olduğu hesaplanmıştır. Binaya ait giriş kapısının ferforje demir, daire giriş kapısının çelik daire iç kapılarının ise panel kapı olduğu, pencerelerinin ısı yalıtımlı beyaz PVC olduğu görülmüştür. Mutfak zemin kaplamasının seramik, duvarlarının ve tavanlarının saten alçı üzerine boyalı olduğu, mutfak tezgahının siyah granit, tezgah üstünün fayans ve tezgah alt ve üst dolaplarının yeni yapılı olduğu görülmüştür. Salonun zemin kaplamasının parke, duvarlarının kağıt kaplı, tavanlarının saten alçı üzerine boyalı olduğu görülmüştür. Odaların ve koridorların zeminlerinin laminat parke, duvarları ve tavanlarının saten alçı üzerine boyalıdır. Islak mekanlarının zeminlerinin seramik, duvarlarının tavana kadar fayans kaplı olduğu görülmüştür. Üst kata ulaşım ahşap merdiven ile sağlanmaktadır. Isıtma sistemi kombili radyatördür. Çatı katı olduğundan ısınma yönünden zayıf, manzara yönünden güçlüdür. 3B Yapı grubuna dahil kıymet takdirine konu taşınmazın aşınma ve yıpranma oranının %5 seviyelerinde olduğu kanaatine varılmıştır. Taşınmazın değerini belirlemek için, çeşitli emsal ve piyasa araştırmaları yapılmış, bu araştırmalarla birlikte kıymet takdiri istenen taşınmazın kıymetine etki edecek her türlü vasıf ve unsuru (alanı, yapı cinsi, tesisat ve mahal listesi, halihazır durumu, yıpranma oranı, cephe durumu, ulaşım imkanları, altyapı hizmetlerinin ve sosyal imkanların yeterliliği, bölgesel gelişim düzeyi vb.) göz önüne alınarak mukayese 360.000 TL Kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : 200 Evler Mahallesi Altay Apartmanı Bina No:20, Daire No:12 Merkez / KARABÜK
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı : 297/2048
İmar Durumu : DOSYASINDA
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA
1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : HÜRRİYET MAHALLESİ ZONGULDAKCADDESİ ÇAĞRI İŞ MERKEZİ ADLİYE EK BİNAKAT 3 İCRA İHALE SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/999 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR