KARABÜK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Karabük/Merkez'de 2+1 daire mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

KARABÜK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079387
Şehir : Karabük / Merkez
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Karabük Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARABÜK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Karabük İli, Merkez İlçe, Yenişehir Mahallesi, Yenişehir Mevkii, 196 Ada, 231 Parsel, Ana Taş. Nitelik: 5 Blok 7 Katlı Kargir Apartman, Blok/Kat/Giriş-B.B.No: B-5/3/-(Bağ. Böl No: 9), Bağ. Böl. Nitelik: Mesken.
Özellikleri : Daire alanı 90 m² dir, yaklaşık 30 yıllık mesken olup, 2 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 3 balkondan ibarettir, Odalar eski tip ve yıpranmış marley kaplı olup, salon ahşap parke kaplıdır, Islak zeminlerde duvarlar kısmen seramik olup, pencereler PVC, dış ve iç kapılar ahşaptır. Isınma sistemi kombilidir, Şehir merkezine yaklaşık 2 km mesafede olup, Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Çevre düzeni yapılı olup, asansör bulunmamaktadır.
İmar Durumu : Blok nizam 5 kat konut alanında ve yolda kalmakta olup, parsel yapılaşmasını tamamlamış durumdadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Karabük Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Karabük İli, Merkez İlçe, Yenişehir Mahallesi, Yenişehir Mevkii, 125 Ada, 12 Parsel, Ana Taş. Nitelik: 6 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası, Blok/Kat/Giriş-B.B.No: -/1/-(Bağ. Böl No: 3), Bağ. Böl. Nitelik:Mesken.
Özellikleri : Daire alanı 90 m2 dir,yaklaşık 5-6 yıllık mesken 2 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 1 açık balkondan ibaret olup, odalar ve salon tabanı laminant parke, duvarları boyalı ve kartonpiyerli yapılıdır. Islak zeminlerde duvarlar fayans, ıslak zeminlerin tabanı seramik yapılıdır, Mutfak tezgahı granit ve dolapları yapılıdır, penceler PVC, dış kapı çelik, iç kapılar ahşaptır. Isınma sistemi kombilidir, Şehir merkezine yaklaşık 2 km mesafede olup, Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Çevre düzeni yapılı olup, asansör bulunmaktadır.
İmar Durumu : Blok nizam 5 kat konut alanında kalmakta olup, parsel yapılaşmasını tamamlamış durumdadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Karabük Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR