KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Merkez'de 1+1 stüdyo daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067455
Şehir : Karabük / Merkez
Semt-Mahalle : ÜNİVERSİTE MAH. / 100.YIL
Oda Sayısı : 1+1
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Yerden Isıtma
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/918 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
HÜRRİYET MAH. ZONGULDAK CAD. ÇAĞRI İŞ MERKEZİ ADLİYE EK BİNA KAT 3 İCRA İHALE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARABÜK
İCRA DAİRESİ
2019/918 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Merkez İlçe, 110 Ada, 6 Parsel, ÜNİVERSİTE Mahalle/Köy, YOL ÜSTÜ Mevkii, 106 Nolu Bağımsız BölümKıymet takdirine konu daire, C Blok 6. Katta bulunan 106 No?lu Bağımsız bölüm numaralı 1+1 Stüdyo dairedir. Her türlü altyapı imkanlarından yararlanmaktadır. Lüks site içerisinde, Havuz, kafeterya, kuaför, kırtasiye, Fitness Spor Salonu, açık-kapalı otoparkı olan, ulaşımı kolay, hastaneye, il emniyet müdürlüğüne, üniversiteye yürüme mesafesinde, alış veriş merkezleri site içerisinde mevcuttur. Girişleri çelik kapı olup, kapılar ortadaki Atriuma açılmaktadır. Daireler 1 Oda +1 Salon (Mutfak dahil) + 1 Banyo şeklinde tasarlanmıştır. Daireye ait oldukça geniş balkonu mevcuttur. Bu balkon, renkli sistem cam balkon ile kapatılmıştır. Dairede bulunan pencereler renkli ısı yalıtımlı PVC esaslıdır. Zemin kaplamaları odalarda ve salonda laminat parke, balkonda ve ıslak mekanda ise seramiktir. Duvarlar saten alçı üzeri boyadır. Gerek malzeme, gerekse işçilik çok iyidir. Binalar ısı yalıtımlı olarak yapılmıştır. Kombi ile ısınmaktadır. Tespite konu taşınmaz içerisindeki mutfakta ankastre ocak, davlumbaz, lüks granit L tezgah, tezgah altı ve üstü dolapları vardır. Banyoda ise, dolaplı lavabo, duşakabin ve lüks armatürleri mevcuttur. Hali hazırda, Üniversiteden dolayı Karabük?ün emlak alıp satmak için en hareketli bölgesinde yer almaktadır. Kira getirisi yüksek konutlardandır. Şehir merkezine ulaşım fevkalade kolaydır. 60 m2 Kullanım alanlı, 4A Yapı Grubuna dahil olan konu taşınmazın eksik iş ve yıpranma oranının %5 seviyelerinde olduğu tespit edilmiştir.Kıymet takdirine konu parselin İmar durumu için, Emsal = 1,75, Yençok=30,50mt. Ticaret + Konut alanında kaldığı bildirilmiştir. Tespite konu meskenle ilgili Karabük Tapu Müdürlüğü arşiv kayıtlarında yapılan incelemede, Kat irtifak tapusu olduğu, C Blok 6. Kat 106 No?lu Bağımsız Bölümde, 27 / 14.207 Arsa payı ile Mesken niteliğinde işlendiği görülmüştür. Dosya içeriğindeki tüm evraklar incelendi, taşınmazın yeri, konumu, kullanımı, imar durumu, yapıda kullanılan malzemeler ile diğer objektif unsurlar beraber değerlendirilmiştir. Aktif olarak kullanılıyor olması, lüks site içerisinde yer alması, yeni bina olması, mantolamasının yapılması gibi hususlar değer artırıcı unsurlar olarak öne çıkmıştır. Değerlemesi yapılan taşınmazın yerlerinde yapılan incelemesi sonucu, bulunduğu mevkii, kullanış amacı, büyüklüğü ve çevre emsalleri göz önüne alınarak 130.000 TL kıymet takdiri yapılmıştır.
Adresi : Üniversite Mahallesi Ali İrfan Büyükbaş Caddesi Çebioğlu Gold Rezidans C Blok 6. Kat No:106Merkez / KARABÜK
Yüzölçümü : 60 m2
Arsa Payı : 27/14207
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : HÜRRİYET MAH. ZONGULDAK CAD. ÇAĞRI İŞ MERKEZİ ADLİYE EK BİNA KAT 3 İCRA İHALE SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Merkez İlçe, 1127 Ada, 5 Parsel, KARABÜK Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmaz üzerinde yapılan inceleme neticesinde, kullanım alanının 37,40m2, 3B Yapı grubuna dahil olduğu, eksik iş, aşınma ve yıpranma oranının %5 seviyelerinde olduğu anlaşılmıştır. Kıymet takdirine konu parselin İmar durumu için, Ayrık nizam 5 Katlı Konut Alanında, TAKS=0,40, KAKS =2,00 olduğu bildirilmiştir.Kıymet takdirine konu taşınmaz, her türlü altyapı ve üstyapı imkanlarından yararlanır, Kapalı Spor Salonuna, İlköğretim okullarına ve camiye yürüme mesafesindedir. Etrafında yoğun konut projeleri vardır. Kıymet takdirine konu işyeri, bodrum katta yer almaktadır. Zemin katında alışveriş marketi vardır. Binadan bağımsız girişi mevcuttur. Taşınmazın ön kısmına masa atmak suretiyle kullanıldığı görülmüştür. Kıymet takdirine konu taşınmazın zeminlerinin seramik, duvarlarının ve tavanlarının saten alçı üzerine boyalı olduğu görülmüştür. Kapı ve pencerelerinin alüminyumdur. Elektrik, doğalgaz ve su vb. altyapısı bağlı olup, hali hazırda Gülcem Pastanesi olarak hizmet vermektedir. Mutfak tezgahının granit, tezgah alt ve üst dolaplarının yapılı olduğu görülmüştür. Klima, davlumbaz, TV vs. sistemine ait altyapısı çekili vaziyettedir. Tespite konu işyeri ilgili Karabük Tapu Müdürlüğü arşiv kayıtlarında yapılan incelemede, A Blok 1. Bodrum Kat 18 No?lu Bağımsız Bölümde, 66/ 2552 Arsa payı ile İşyeri niteliğinde işlendiği görülmüştür. Dosya içeriğindeki tüm evraklar incelendi, taşınmazın yeri, konumu, kullanımı, imar durumu, yapıda kullanılan malzemeler ile diğer objektif unsurlar beraber değerlendirilmiştir. Aktif olarak kullanılıyor olması, site içerisinde yer alması, yeni bina olması, mantolamasının yapılması gibi hususlar değer artırıcı unsurlar olarak öne çıkmıştır. Bodrum katta yer alması, manzarasının olmayışı olumsuz özelliğidir. Değerlemesi yapılan taşınmazın yerlerinde yapılan incelemesi sonucu, bulunduğu mevkii, kullanış amacı, büyüklüğü ve çevre emsalleri göz önüne alınarak 150.000 TLkıymet takdiri yapılmıştır.
Adresi : Karabük Mahallesi Yeşilyurt Caddesi Gülcem Pastanesi Bina No:8/A İç Kapı No:18 Aydınlıkevler / KarabükMerkez / KARABÜK
Yüzölçümü : 37,40 m2
Arsa Payı : 66/2552
İmar Durumu : Tapu Kaydındaki Gibi
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : HÜRRİYET MAH. ZONGULDAK CAD ÇAĞRI İŞ MERKEZİADLİYE EK BİNA KAT 3 İCRA İHALE SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/918 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR