İZMİR 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabağlar'da 95 m2 daire icradan satılıktır

İZMİR 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892369
Şehir : İzmir / Karabağlar
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 15
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/11186 Esas
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 13. İCRA DAİRESİ
2015/11186 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Karabağlar İlçesi, BOZYAKA Mahallesi, 6862 Ada, 17 Parsel, 960,00 m2 yüzölçümlü bodrum dahil 15 katlı kargir binada 40/2240 arsa paylı, 9.Kat, 35 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı meskenin tam hissesi satılacaktır. Meskenin tam payı borçluya aittir.
Mesken dairenin içinde yer aldığı ana yapı B. Arme kolonlu, tuğla duvarlı olarak inşa edilmiştir. Mesken daire giriş holü, koridor , 3 oda, yüklük, salon, mutfak, wc, banyo ve balkonlardan ibaret olup, kat giriş kapısı çelik kapılı, ıslak hacimleri seramik döşeli, iç kapı ve pencereleri ahşap doğramalı, dış doğramaların PVC, iç duvarları boya ve badanalı, mutfakta banko altı ve üstü ahşap dolaplı ve granit bankolu , mutfak , wc ,banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, banyoda duşa kabin ve duş teknesi lavabo, klozet yer almakta olduğu, elektrik ve suyu mevcut olan yapının % 40 oranında yıpranmış olup, 105,00 m2 brüt , 95,00 m2 net alanlı olduğu tespit edilmiştir.
Taşınmazın hali hazır durumu, konumu, ulaşım ve taşıma imkanlarının çok iyi oluşu, tamamen İnönü caddesine cepheli oluşu, her türlü Belediye hizmetlerinden çok iyi biçimde istifade edişi, mesken dairenin bulunduğu kat nazara alındığında serbest piyasa alım satım rayiçlerine göre arsa payı da dahil olmak üzere toplam: 400.000,00 TL değer taşıyabileceği kanaatine varılmıştır.
SONUÇ:
Kıymet takdirine konu İzmir İli, Karabağlar İlçesi, 6862 Ada, 17 Parsel, BOZYAKA Mahallesi, 9.Kat, 35 Nolu Mesken Vasıflı Bağımsız Bölümün taşınmaz üzerindeki ana yapının inşa tarzı, inşaatta kullanılan malzemelerin teknik özellikleri, kullanılış şekli, alanı ve yıpranma durumu, günün ekonomik koşulları, konumu, yaşı, büyüklüğü ve niteliği dikkate alınarak yapılan piyasa araştırması neticesinde elde edilen verilere göre arsa payı dahil rayiç bedeli 400.000,00 TL olarak tespit edilmiştir.
Adresi :Bahçelievler Mahallesi, İnönü Caddesi, No: 185/1 Gökdelen Apt. K: 9 D: 35 Karabağlar İZMİR
İmar Durumu : Karabağlar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü' nden taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında zemin kat + 1.kat tercihli ticaret üst katlar konut alanına isabet etmekte olup bitişik nizam Hmax: 24.80 metre çatı katsız bina yüksekliğinde 8 katlı yapı yapılabilir. Hafif raylı sistem güzergahında bulunduğundan her türlü işlem için İ.B.Ş.B. RAYLI SİSTEM MÜDÜRLÜĞÜ' nden izin alınması gerekir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz Tapu Kaydı üzerinde G. V. Lehine işlenmiş İNTİFA HAKKI ve AİLE KONUTU şerhi vardır
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/11186 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR