İZMİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabağlar/Selvili Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İZMİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00948788
Şehir : İzmir / Karabağlar
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 19.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2745 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
1. İCRA DAİRESİ
2018/2745 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Karabağlar Mah. 43480 Ada, 41 Parselde kayıtlı satışa konu 3 nolu bağımsız bölüm meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Projesine göre yapıda bodrum katta 1 adet mesken, kömürlükler, zemin katta apt. girişi ve 1 adet mesken, normal katlarda 1'er adet mesken olmak üzere toplam 4 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binada asansör bulunmazken doğalgaz tesisatı mevcuttur. Satışa konu mesken, projesine göre 3+1 olup; net 85m², brüt 98 m² alana sahiptir. Mesken salon, mutfak, 3 oda, banyo-wc, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Salon ve odalarda zeminler laminat parke, diğer zeminler seramik, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Mutfakta hazır mutfak dolabı, banyoda duş yeri ve duşkabin mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri PVC doğramadır. Meskende doğalgaz bağlıdır. Doğu ve Batı olmak üzere 2 cepheli olup; salon ve mutfak sokağa, odalar bahçeye bakmaktadır. İbrahim kavur İlkokuluna 600 metre mesafededir. Taşınmaza otobüsle ulaşım mümkündür.Taşınmaz, sahibi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Selvili Mah. 4114 Sokak No:34-36 Kat:1 Daire:3 Karabağlar / İZMİR
Yüzölçümü : Net 85 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Bitişik nizam, 3 kat, konut imarlıdır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
---------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Karabağlar Mah. 43480 Ada, 41 Parselde kayıtlı satışa konu 1 nolu bağımsız bölüm meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Projesine göre yapıda bodrum katta 1 adet mesken, kömürlükler, zemin katta apt. girişi ve 1 adet mesken, normal katlarda 1'er adet mesken olmak üzere toplam 4 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binada asansör bulunmazken doğalgaz tesisatı mevcuttur. Satışa konu mesken, bodrum katta bulunan tek dairedir. Projesine göre stüdyo tipi olup; net 48m², brüt 55 m² alana sahip iken yerinde bodrum kattaki apartmana ait ortak alan niteliğindeki kömürlüklerin ve projede dolgu olarak gösterilen alanın bodrum kat, 1 nolu bağımsız bölüme eklendiği ve konu meskenin net 81 m², brüt 93 m² alana ulaştığı tespit edilmiştir. Projesine göre yaşama, mutfak nişi ve banyodan oluşmakta iken yerinde mesken salon, mutfak, 2 oda, banyo-wc, antreden oluşmaktadır. Tüm zeminler seramik, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Mutfakta hazır mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları camlı ahşap kapı, pencereleri PVC doğramadır.Meskende iki odanın bant pencere ile ışık aldığı ve sokak kotundan aşağıda olduğu, salon ve mutfağın bahçeye açıldığı, bahçe ile aynı kotta olduğu görülmüştür. Meskende doğalgaz bağlı değildir. Sadece Doğu cepheli olup bahçeye bakmaktadır. İbrahim kavur İlkokuluna 600 metre mesafededir. Taşınmaza otobüsle ulaşım mümkündür.Taşınmaz, kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Selvili Mah. 4114 Sokak, No:34-36 Bodrum Kat, D:1 Karabağlar / İZMİR
Yüzölçümü : Net 48 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Bitişik nizam, 3 kat, konut imarlıdır.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 25/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2745 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR