İZMİR 25. İCRA DAİRESİ

Karabağlar/Poligon Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 25. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910732
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : POLİGON MAH. / FAHRETTİNALTAY
Oda Sayısı : 3+1
: 69
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13776 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 25. İCRA DAİRESİ
2017/13776 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 6212 Ada, 22 Parsel, POLİGON Mahalle/Köy, Yukarıda adresi,tapu kaydı ve imar durumu belirtilen taşınmaz yerinde yapılan incelemede;Salon, iki oda,bir sandık odası,mutfak,banyo,antre-koridor dan ibaret brüt:79.00m2, net:69.80m2 alanlıdır. Salon,3 oda,mutfak,antre-koridor zemini laminant parke kaplıdır.Mesken ön ve arka cepheli olup,dış cephe doğramaları pvc doğrama ve doğrama önünde demir korkuluk vardır.İç kapı ve kasaları beyaz yağlı boyalı ahşap doğramadır. Duvarlar düz sıva üzeri plastik badanalıdır. Tavanlarda kartonpiyer işlidir.Mutfak; Zemini laminant parke kaplı,duvarlar tavana kadar fayans işli,mobilyalı alt ve üst dolaplar, banko üzeri granit-mermer kaplı,sıcak soğuk su tesisatı işlidir.Banyo;Zemini seramik kaplı, duvarlar tavana kadar fayans işlidir.Köşe duş teknesi ve üzerinde duşakabin vardır.Takım klozet-rezervuar vardır.Meskenin daire giriş kapısı çelik kapıdır.Mesken doğalgaz ile ısıtmalıdır.Yukarıda adresi,tapu kaydı ve imar durumu belirtilen taşınmaz yerinde yapılan incelemede;Salon, iki oda,bir sandık odası,mutfak,banyo,antre-koridor dan ibaret brüt:79.00m2,net:69.80m2 alanlıdır. Salon,3 oda,mutfak,antre-koridor zemini laminant parke kaplıdır.Mesken ön ve arka cepheli olup,dış cephe doğramaları pvc doğrama ve doğrama önünde demir korkuluk vardır.İç kapı ve kasaları beyaz yağlı boyalı ahşap doğramadır. Duvarlar düz sıva üzeri plastik badanalıdır. Tavanlarda kartonpiyer işlidir.Mutfak; Zemini laminant parke kaplı,duvarlar tavana kadar fayans işli,mobilyalı alt ve üst dolaplar, banko üzeri granit-mermer kaplı,sıcak soğuk su tesisatı işlidir.Banyo;Zemini seramik kaplı, duvarlar tavana kadar fayans işlidir.Köşe duş teknesi ve üzerinde duşakabin vardır.Takım klozet-rezervuarvardır. Meskenin daire giriş kapısı çelik kapıdır.Mesken doğalgaz ile ısıtmalıdır.
Taşınmazın bulunduğu bina 02.06.1987 yılında inşaat ruhsatı almış ve mesken 14.12.1988 yılında yapı kullanma izni almıştır. Bina 30 yaşındadır ve %25 yıpranma paylıdır. Binanın ulaşım sorunu yoktur. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yerleşim yoğunluğu olan bir bölgededir. Alışveriş merkezlerine yakındır. Okullara ve sağlık merkezlerine yakın mesafededir. Taşınmazın yeri, mevkii, alanı, imar durumu, yapı tarzı, yapı sınıfı, yaşı, malik hisseleri, parsel civarındaki yapılaşma, paranın satın alma gücü, değerini etkileyebilecek diğer hususlarda dikkate alınarak 123/4 Sok. No:19 Zemin Katta 79 metrekare alanlı 30/510 arsa paylı 4 no'lu meskenin tam pay değerinin 250,000.00 TL (iki yüz elli bin) olduğu yönündeki yönünde ki görüş ve kanaatimi içeren raporumu arz ederim.

Adresi : Poligon Mah. 123/4 Sokak No: 19 Zemin Kat: 4 Karabağlar / İZMİR

Yüzölçümü : 69,80 m2

Arsa Payı : 30

İmar Durumu : Karabağlar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün belirttiğine göre; izmir ili karabağlar ilçesi, 6212 ada, 22 parsel imar planına göre konut alanına isabet etmekte olup, blok nizam 4 kat gabarilidir.

Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü : 13/03/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13776 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR