İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabağlar/Muammer Akar Mahallesi'nde 90m² daire icradan satılıktır

İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083596
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : MUAMMER AKAR MAH. / FAHRETTİNALTAY
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 15.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/14509 ESAS
Muhammen Bedeli
:
255,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 12:05
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 12:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
21. İCRA DAİRESİ
2017/14509 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 6188 Ada, 10 Parsel, Muammer Akar Mahalle/ 5 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu mesken dairenin içerisinde yer aldığı ana yapı B.Arme kolonlu, tuğla duvarlı olarak inşa edilmiştir. Mesken daire 2 oda, salon, mutfak, wc, banyodan ibaret olup, iç kapı ve pencereleri ahşap doğramalı, dış kapı ve pencereleri Aliminyum doğramalı, dışları panjurlu,yerleri seramik döşeli, iç duvarları boya ve badanalıdır. Mutfakta banko altı ve üstü ahşap mutfak dolaplı ve mermer bankolu , mutfak , wc, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, banyoda lavabo, küvet ve klozet mevcuttur. Elektrik ve suyu mevcut olan mesken dairenin kaloriferle ısıtmalı olduğu. %25 oranında yıpranmış ve 90M2 alanlı olan bağımsız bölümün borçlu tarafından kullanılmakta olduğu tesbit edilmiştir Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanına isabet etmekte olup, imar ve kitle hatlarının gerisinde blok nizam 4 katlı inşaat müsaadeli imar durumludur. Taşınmazın hali hazır durumu konumu,ulaşım ve taşıma imkanları iyi olup, her türlü Belediye hizmetlerinden çok iyi istifade etmekte, mesken sokak cephelidir.Taşınmaz inönü caddesine 350 mt, Güzelyalı İlköğretim Okuluna 440 mt mesafelidir.Taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
Adresi : Muammer Akar Mah 45/5 sokak No:5-7 B Blok Merkür Apt.Kat:2 D:5 Karabağlar /İZMİR
Yüzölçümü : 90 M2
Arsa Payı : 1/21
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 255.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 12:05 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 12:05 - 12:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/14509 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR