ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kapaklı'da 45 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944168
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KAPAKLI
Oda Sayısı : 2+1
: 45
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz Sobası
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6740 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/6740 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 115 Ada, 10 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Kapaklı İlçesi, Atatürk Mahallesi (tapuda Kapaklı mah.) 115 ada, 10 parsel tapuda 429,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; zemin +4 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi düz sıva ile dış cephe boyalıdır. Doğalgaz sistemi döşelidir.Asansör yoktur. Merdivenler mermer, giriş kapısı demir doğramadır. Mesken ana bina girişine göre arka kısımda zemin katta yer alıp onaylı mimari projesine göre: 2 oda,salon,mutfak, antre ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken halihazırda kullanılmakta olup 45 m2 alanına sahiptir. Duvarlar düz sıva, plastik boyalı, tavanlar tavan boyalıdır. Oda zeminleri laminat parke, antre mutfak, banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır.Pencereler ısı camlı plastik doğramadır. Meskenin iç kapıları amerikan panel kapı, dış kapısı çeliktir.Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin ısınması bacalı soba ile sağlanmaktadır.
Adresi : Atatürk Mah. Aşıklar Sok. No:19 (Tapu Kaydında Kapaklı Mah. 115 Ada 10 Parsel Zemin Kat 3 Nolu Bb) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 439 m2
Arsa Payı : 5/93
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planına göre; ayrık nizam ,5 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 10/08/2010 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6740 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR