ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kapaklı'da 110 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943342
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5337 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/5337 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 1491 Ada, 1 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, 2.Blok Zemin Kar 1 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Kapaklı İlçesi, 1491 ada, 1 parsel tapuda 12.011,50 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde site şeklinde 3 adet blok bulunmaktadır. 2. blok; bodrum + zemin + 9 normal katlı olup betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Merdivenler mermer .korkuluklar demir doğramadır. Asansör mevcuttur. Sitenin çevre düzenlemesi yapılmıştır.Çocuk oyun parkı,yeşil alan ve basketbol sahası bulunmaktadır. Mesken binanın girişine göre sol ön kısımda zemin katında yer alıp onaylı mimari projesine göre; 3 oda ,salon, mutfak, antre, koridor ,banyo,wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Sağlık ocağı, okul, cami yürüme mesafesindedir.Bahsi geçen meskende malik ikamet etmekte olup 110 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva ve saten boyalı,tavanlar plastik boyalı köşeler kartonpiyeriidir. Odaların zemini laminat parke,antre,koridor, mutfak ve ıslak zeminler kalebodur ile döşelidir. Meskenin pencereleri ısıcamlı plastik doğrama, iç kapılan amerikan panel, dış kapısı çeliktir. Mutfakla düz kapaklı suntalam mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Mesken Kapaklı İlçesi içinde yer alıp ulaşım İmkânına sahiptir.Kat mülkiyeti tapusu mevcuttur.
Adresi : Kapaklı Emlak Konutları Güneş 6 (Tapuda 1491 Ada 1 Parsel 2.Blok Zemin Kat 1Nolu Bb) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 12.011,50 m2
Arsa Payı : 50/6360
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal:1.15, Yükseklik en çok 30.50 metre olup konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 06/04/25006 tarihli yönetim planı, haciz,ipotek
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5337 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR